• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja pro-live

Lekcja pro-live

     12 maja w naszej szkole gościła pani Marta Wielgosz z Fundacji Małych Stópek, która przeprowadziła zajęcia pro-life w klasie VII c.

Więcej...

Klasa II A na wycieczce do Komendy Powia…

Klasa II A na wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim

     W dniu 5 maja uczniowie klasy II A uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.     Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z...

Więcej...

Obejrzeliśmy spektakl "Nasz Mikołaj…

Obejrzeliśmy spektakl "Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu"

     29 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl "Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu", który został przedstawiony w kinie "Sokół" przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Więcej...

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

     W czasie zajęć uczniowie klasy 2a oraz 2c omówili sposoby udzielania pierwszej pomocy. Wyjaśniliśmy sobie jak należy postępować w przypadku skaleczenia, oparzenia, krwotoku z nosa czy zadławienia.

Więcej...

Rozdanie nagród i dyplomów szkolnym konk…

Rozdanie nagród i dyplomów szkolnym konkursie "Przyłapani na czytaniu"

     27 kwietnia w ramach konkursu szkolnego "Przyłapani na czytaniu" rozdaliśmy nagrody i dyplomy dla uczestników konkursu.      Za najlepsze zdjęcie nagrodę otrzymali Nadia Szymańska i Jakub Knitter, za...

Więcej...

Pierwsze miejsce uczennic naszej szkoły …

Pierwsze miejsce uczennic naszej szkoły w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

     26 kwietnia uczennice naszej szkoły: Dominika Ryś z kl. 4b oraz Agata Ćwiklińska z kl. 4a odebrały w Gdańsku nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu...

Więcej...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"      Wisława Szymborska        23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie klasy 2c...

Więcej...

Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolne…

Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

     Z okazji Światowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej poruszono temat ochrony naszej planety. Uczniowie wspólnie pokolorowali kolorowankę XXL i posiali kwiat i warzywa.

Więcej...

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

     W środę, 13 kwietnia 2022 r., odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Akademię pod przewodnictwem p. Karoliny Krzemińskiej i p. Izabeli Zygmunt przygotowali uczniowie z klas: Ia,...

Więcej...

Akcja charytatywna „Wielkanocna Paczka d…

Akcja charytatywna „Wielkanocna Paczka dla Dzieci z Ukrainy”

     Klasa VII a zainicjowała w szkole wielkopostną akcję charytatywną „Wielkanocna Paczka dla Dzieci z Ukrainy”, które uczęszczają do naszej szkoły.

Więcej...

Artykuły

Innowacja „Stwórz z niczego coś pięknego”

 

Podsumowanie działań w ramach innowacji pedagogicznej

 

Stwórz z niczego coś pięknego”

 

w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022

 

 

     Innowacja była prowadzona w ramach urozmaicenia zajęć Świetlicy Spcjoterapeutycznej, w każdą środę.

     Podczas zajęć zrealizowano cele główne: wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju osobowości dziecka oraz rozbudzanie i rozwijanie jego wrażliwości estetycznej;rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dziecka oraz rozwoju swobodnej ekspresji plastycznej;rozszerzanie wiedzy oraz wspomaganie dziecka w zakresie intelektualnym, emocjonalnym, społecznym i artystycznym;poprawa jakości pracy szkoły i uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych.

     Uczniowie bardzo chętnie brali udział w aktywnościach proponowanych przez nauczycielki, a ich plastyczne wytwory sprawiały radość najbliższym dzieci.

     Dzieci poznały różnorodność świata barw oraz różne techniki plastyczne. Malowały jesienne pejzaże, wykonywały zwierzęta z tekturowych rolek ozdabiając je własnoręcznie wyciętymi elementami. Uczniowie, z wykorzystaniem technik mieszanych, tworzyli prace nt. jesiennego sadu oraz drzew występujących w Polsce. Dzieci z pomocą kolorowej kredy tablicowej barwiły sól, z wykorzystaniem kleju i kolorowanek tworzyły z niej solne obrazy. Pracowały techniką wydzieranki, wykonywały jesienne witraże. Włączyły się w charytatywną akcję przygotowania kartek świątecznych. Piekły pierniczki. Lepiły i malowały ozdoby z masy solnej. Powstałe w ten sposób anioły cieszyły oko na szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym. Dodatkowo opracowano regulamin zajęć oraz integrowano zespół poprzez zabawę.

     Dzięki działaniom pobudzono zainteresowania plastyczne i techniczne uczniów, zbudowano odwagę do kreatywnej aktywności artystycznej i rozwinięto wrażliwość oraz poczucie estetyki dzieci. Ponadto ujawniono uzdolnienia plastyczne i śmiałość
w prezentowaniu wytworów swojej pracy. Najważniejszym skutkiem działań było poznanie przez dzieci atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz odkrycie możliwości posługiwania się niekonwencjonalnymi materiałami jako środkami wyrazu plastycznego.

Autorki innowacji -
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour