|
Drzewo Praw Dziecka
20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który jest jednym z najważniejszych dni dla organizacji UNICEF. To wyjątkowa okazja, by przypomnieć, że każde dziecko na świecie, bez względu na miejsce... Więcej...Konwencja Praw Dziecka
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, przyjmując Konwencję o prawach... Więcej...Zaświeciliśmy na czerwono w ramach Międz…
19 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci. Tego dnia nasza szkoła zaświeciła na czerwono w ramach udziału w kampanii społecznej Dzieciństwo bez Przemocy. Więcej...Kreatywne zajęcia z lekturą w klasach VI…
- Klasy VIII a i b podsumowały pracę z lekturą „Kamienie na szaniec”. - Czytanie „Dziadów”cz. II A. Mickiewicza w klasie VII c. - Makiety grodu Mirmiła wykonane przez uczniów klasy IV... Więcej...Sukces w XXI Powiatowym Konkursie Ortogr…
Z dumą informujemy, że uczeń klasy 3a, Antoni Lutka, zdobył III miejsce w XXI Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Dyktando Kociewskie”. Było to wyjątkowo trudne dyktando, wymagające doskonałej znajomości zasad ortografii. Więcej...IV edycja Szkolnego Dyktanda Ortograficz…
17 października odbyła się IV edycja Szkolnego Dyktanda Ortograficznego „Mistrz Ortografii" Celem konkursu jest promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych. Więcej...Żywa lekcja historii pt. „Droga do niepo…
12 listopada chętni uczniowie brali udział w lekcji żywej historii pt. „Droga do niepodległości”. Lekcję poprowadził Pan Damian Klinkosch z Agencji Artystycznej „Atena”. Więcej...Uczniowie klas młodszych w ogólnopolskim…
Na początku listopada uczniowie klas młodszych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc". Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększenie świadomości uczniów na temat... Więcej...Szkolne Koło czytelniczo-turystyczne ucz…
11 listopada uczennice koła czytelniczo-turystycznego świętowały aktywnie podczas Imprezy na Orientację na terenie okolic Kręgskiego Młyna. Chociaż pogoda była prawdziwie listopadowa, to nie brakowało dobrego nastroju, a na mecie pysznych... Więcej... |
W ramach programu Podróże z klasą klasy trzecie wyjechały na wycieczkę do Gniezna. W pierwszym dniu tej niezwykłej wyprawy dzieci zwiedziły Katedrę Gnieźnieńską, pokonały 240 schodów, aby zobaczyć Gniezno z góry, "przeczytały" najstarszy komiks w Polsce zawarty na słynnych drzwiach katedry. Udało się również znaleźć kilka słynnych zajączków gnieźnieńskich i poznać ciekawe historie z nimi związane. Kolejnym celem był Ostrów Lednicki - Muzeum Pierwszych Piastów, Wyspa Władców oraz miejsce chrztu św. Mieszka I. Kolejnym etapem zwiedzania Szlaku Piastowskiego był Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach prezentujący zabudowę wsi wielkopolskiej. Dzień zakończony został w bazie noclegowej Przystań Biskupińska. 2 dzień wycieczki klas trzecich w ramach programu Podróże z klasą zaczęty był w Biskupinie, a zakończony w Kruszwicy. W Biskupinie dzieci odwiedziły Muzeum Archeologiczne, a w nim gród (osadę), który jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. W Kruszwicy odbyły rejs po jeziorze Gopło. Na koniec udało się też wdrapać na Mysią Wieżę, w której niegdyś ukrył się Popiel ze swoją żoną. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wraz z opiekunami wrócili do Starogardu.