• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Góra grosza

Góra grosza

W lutym zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy „Góra Grosza” na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zbierali wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom z domów dziecka.

Więcej...

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

W sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim przy ul. Traugutta odbył się finał XV edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piękne, ale...

Więcej...

Tydzień uważności

Tydzień uważności

Pierwszy w naszej szkole Tydzień Uważności już za nami! To był dobry czas, w którym mogliśmy skupić się na relacjach i obserwacji samych siebie. Poznaliśmy znaczenie prawidłowego oddechu oraz nauczyliśmy...

Więcej...

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Równolegle z Tygodniem Uważności, w dniach 18-22 marca w naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Pomimo deszczowej aury, uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny z radością i aktywnie. Były wyjścia do kina, do biblioteki miejskiej, pikniki, gry i zabawy. Witaj Wiosno!

Więcej...

Konkurs informatyczny

Konkurs informatyczny

GRATULUJEMY!!! Uczniowie naszej szkoły Agata Ćwiklińska, Julian Bober, Dominik Głodek, Kacper Prabucki i Krzysztof Pałkowski z klasy 6A brali udział w ogólnopolskim konkursie informatyczno – matematycznym.

Więcej...

Wiosenny spacer kl.1a

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury klasa 1a wybrała się na spacer, by poszukać pierwszych oznak wiosny. I udało się! W okolicznych...

Więcej...

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowe…

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 21.03.2024

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur przeprowadzonego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim

Więcej...

Warsztaty pizzy

Klasa 1a we wtorek wzięła udział w warsztatach pizzy. Każdy miał okazję sam przygotować swoją pizzę oraz ją skosztować. Było przepysznie :)   Obejrzyj relację z wydarzenia: https://youtube.com/shorts/j_hB1-DceBY?feature=share

Więcej...

Gościliśmy uczestników XXXIII Wojewódzkiego Zlotu SKKT PTTK 28-30.09.2018

     W dniach 28-30 września 2018 r. w naszej szkole odbył się XXXIII Wojewódzki Zlot SKKT PTTK. Honorowy patronat nad Zlotem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. W Zlocie uczestniczyło 11 drużyn z terenu województwa pomorskiego reprezentujące: Gdańsk, Słupsk, Rumię, Kowale i Starogard Gdański, razem 68 uczniów i ich opiekunów oraz 5-ciu organizatorów.

     Komendantem Zlotu była Pani Barbara Gałkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim, Sekretarzem Zlotu Pani Elżbieta Świerk – Wiceprezes Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku oraz współorganizatorzy Zlotu Pani Anna Gołaszewska – Przewodnicząca Pomorskiej Komisji Młodzieżowej, Pani Paulina Świerk – Kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej oraz Pan Bogdan Gackowski Instruktor Imprez na Orientację.

     Ponadto współorganizatorami Zlotu byli:

 • Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku
 • Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim
 • Usługi Archeologiczno-Konserwatorskie Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska

     W piątek młodzież po przyjeździe i uroczystym otwarciu Zlotu z występem szkolnej grupy ”Kociewiacy z dwójki” pod kierunkiem Pani Lucyny Kreft –Surowiec, wyruszyła wraz z opiekunami na miejska trasę turystyczną pt.”Korona i Krzyż”.

     W sobotę rano rozpoczęły się konkurencje zlotowe:

- test krajoznawczo-turystyczny o mieście, gminie Starogard i Kociewiu,

przygotowany przez Panią Komendant Barbarę Gałkowską

- bieg na orientację – przygotowany i poprowadzony przez Pana Bogdana Gackowskiego

- konkurs plastyczny na najlepszy plakat o mieście i gminie Starogard Gdański

     Po obiedzie odbyła się wycieczka piesza: Królewskie Miasto Starogard Gdański połączona ze zwiedzaniem Muzeum Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Swoleżerów Rokitniańskich. Następnie uczestnicy Zlotu wysłuchali bardzo ciekawy wykład przy stanowisku archeologicznym nt. średniowieczny Ratusz, wycieczka odbyła się w ramach
V Międzynarodowej Sztafety Turystycznej organizowanej przez Zarząd Główny PTTK, a na podsumowaniu Zlotu wszyscy otrzymali certyfikaty i gadżety za udział w sztafecie.

     Po wspólnej kolacji odbył się konkurs na piosenkę krajoznawczo-turystyczną. Po tym konkursie młodzież wraz z opiekunami udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ciekawy wykład i pokaz filmu „Piekiełki”.

     W niedzielę po śniadaniu uczestnicy Zlotu udali się na miejską grę pt.” Starogardzki Skryba”, rozwiązując zagadki, jakie tajemnice kryje królewskie miasto. Po powrocie odbyło się uroczyste zakończenie Zlotu, na które przybyli: Pani Sylwia Ossowska z Urzędu Miasta Starogard, Dyrektor Szkoły Pani Mariola Ałtyn i Józef Piotrowicz Prezes Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku.

     Puchar ufundowany przez Dyrekcję Szkoły dla najlepszej drużyny, otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku pn.”Wycieczkoludki” z Panią opiekun Hanną Jarosz.

Więcej zdjęć

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour