• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Góra grosza

Góra grosza

W lutym zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy „Góra Grosza” na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zbierali wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom z domów dziecka.

Więcej...

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

W sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim przy ul. Traugutta odbył się finał XV edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piękne, ale...

Więcej...

Tydzień uważności

Tydzień uważności

Pierwszy w naszej szkole Tydzień Uważności już za nami! To był dobry czas, w którym mogliśmy skupić się na relacjach i obserwacji samych siebie. Poznaliśmy znaczenie prawidłowego oddechu oraz nauczyliśmy...

Więcej...

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Równolegle z Tygodniem Uważności, w dniach 18-22 marca w naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Pomimo deszczowej aury, uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny z radością i aktywnie. Były wyjścia do kina, do biblioteki miejskiej, pikniki, gry i zabawy. Witaj Wiosno!

Więcej...

Konkurs informatyczny

Konkurs informatyczny

GRATULUJEMY!!! Uczniowie naszej szkoły Agata Ćwiklińska, Julian Bober, Dominik Głodek, Kacper Prabucki i Krzysztof Pałkowski z klasy 6A brali udział w ogólnopolskim konkursie informatyczno – matematycznym.

Więcej...

Wiosenny spacer kl.1a

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury klasa 1a wybrała się na spacer, by poszukać pierwszych oznak wiosny. I udało się! W okolicznych...

Więcej...

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowe…

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 21.03.2024

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur przeprowadzonego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim

Więcej...

Warsztaty pizzy

Klasa 1a we wtorek wzięła udział w warsztatach pizzy. Każdy miał okazję sam przygotować swoją pizzę oraz ją skosztować. Było przepysznie :)   Obejrzyj relację z wydarzenia: https://youtube.com/shorts/j_hB1-DceBY?feature=share

Więcej...

Klasy IIa i IIb w „Toskanii Kociewskiej”

     W poniedziałek 17 września klasy IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Opiekuńczego „Toskania Kociewska” w miejscowości Bochlin.

     Toskania Kociewska to malowniczo położone miejsce, w którym gospodarze promują zdrowy i zgodny z naturą styl życia. Gospodarstwo jest wspaniale położone, znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Wisły, otoczone urokliwym lasem, wzniesieniami i polami. Dookoła tylko cisza, spokój i natura. Krajobraz przypomina włoską Toskanię, stąd nazwa. Najważniejszymi mieszkańcami gospodarstwa są zwierzęta, które przybliżają przybywających do natury. Spotkać tu można konie, świnki wietnamskie, kury, gęsi syberyjskie i głównych bohaterów zagrody-osły.

     Celem wycieczki było:
• poznanie gospodarstwa wiejskiego, jego zabudowy, dostrzeganie różnic w budownictwie wiejskim i miejskim;
• kształcenie postawy szacunku dla ludzi i przyrody; rozwijanie pożądanych postaw – pracowitość, opiekuńczość, troskliwość;
• integracja uczniów klas II.

     Na miejscu dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji, między innymi: zwiedzanie gospodarstwa, gdzie mogły zobaczyć z bliska różne zwierzęta, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty kulinarne: krótki kurs pieczenia pizzy.
Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour