• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Góra grosza

Góra grosza

W lutym zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy „Góra Grosza” na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zbierali wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom z domów dziecka.

Więcej...

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

W sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim przy ul. Traugutta odbył się finał XV edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piękne, ale...

Więcej...

Tydzień uważności

Tydzień uważności

Pierwszy w naszej szkole Tydzień Uważności już za nami! To był dobry czas, w którym mogliśmy skupić się na relacjach i obserwacji samych siebie. Poznaliśmy znaczenie prawidłowego oddechu oraz nauczyliśmy...

Więcej...

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Równolegle z Tygodniem Uważności, w dniach 18-22 marca w naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Pomimo deszczowej aury, uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny z radością i aktywnie. Były wyjścia do kina, do biblioteki miejskiej, pikniki, gry i zabawy. Witaj Wiosno!

Więcej...

Konkurs informatyczny

Konkurs informatyczny

GRATULUJEMY!!! Uczniowie naszej szkoły Agata Ćwiklińska, Julian Bober, Dominik Głodek, Kacper Prabucki i Krzysztof Pałkowski z klasy 6A brali udział w ogólnopolskim konkursie informatyczno – matematycznym.

Więcej...

Wiosenny spacer kl.1a

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury klasa 1a wybrała się na spacer, by poszukać pierwszych oznak wiosny. I udało się! W okolicznych...

Więcej...

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowe…

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 21.03.2024

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur przeprowadzonego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim

Więcej...

Warsztaty pizzy

Klasa 1a we wtorek wzięła udział w warsztatach pizzy. Każdy miał okazję sam przygotować swoją pizzę oraz ją skosztować. Było przepysznie :)   Obejrzyj relację z wydarzenia: https://youtube.com/shorts/j_hB1-DceBY?feature=share

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał

coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”

 – Vernon Howard


     Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.

     Szymon podczas wszystkich lat  nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły.

     Prezentuje  wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, nigdy nie ulega szkodliwym wpływom i nałogom. Reprezentował klasę, szkołę w konkursach, aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz szkoły, klasy, miasta, środowiska-godnie reprezentował szkołę na zewnątrz.

     Zawsze służy pomocą kolegom, szanuje  poglądy innych, dba o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób. Godnie, kulturalnie zachowuje  się w szkole i poza nią, okazuje szacunek innym osobom. Regularnie uczęszcza do szkoły, nie spóźnia się na zajęcia.

     Szymon przykładnie spełnia wszystkie obowiązki szkolne, samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. Jest  dociekliwy i ciekawy świata, zadaje wiele nurtujących go pytań. Interesuje  się nowinkami technicznymi i odkryciami naukowymi. Sam wielokrotnie okazywał zainteresowanie tematyką wykraczającą poza podstawę programową, wynikająca z jego poszukiwań i przemyśleń. Jest cierpliwy i wyrozumiały, chętnie pomaga swoim kolegom, tłumacząc im zawiłości przedmiotów ścisłych jak i humanistycznych.

     Szanuje  i rozwija dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego, przejawia troskę o mienie szkoły, własność społeczną, indywidualną. Zawsze punktualny i zdyscyplinowany, o wysokiej kulturze osobistej, odpowiedzialny za powierzone obowiązki. Jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych. Szymon  stał się wzorem do naśladowania.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour