|
Podchody ortograficzne
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas 5b i 5c zmierzyli się z trudnymi czasownikami. Uczestniczyli w czasownikowym biegu, ćwicząc odmianę. Wzięli też udział w "Czasownikowej grze o tryb", rozwijając wyobraźnię... Więcej...Światowy Dzień Życzliwości
W naszej szkole od wielu lat obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji organizujemy różne akcje zachęcające do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością. Więcej...WARSZTATY „JAK ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM PIĘ…
W dniu 26 listopada uczniowie klasy 5b byli uczestnikami warsztatów stomatologicznych w ramach kampanii zdrowotnej. Zajęcia przeprowadził wykwalifikowany pracownik Pomorskiej Medycznej Szkoły Policealnej w Starogardzie Gdańskim. Niezwykle udane spotkanie miało na... Więcej...Drzewo Praw Dziecka
20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który jest jednym z najważniejszych dni dla organizacji UNICEF. To wyjątkowa okazja, by przypomnieć, że każde dziecko na świecie, bez względu na miejsce... Więcej...Konwencja Praw Dziecka
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, przyjmując Konwencję o prawach... Więcej...Zaświeciliśmy na czerwono w ramach Międz…
19 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci. Tego dnia nasza szkoła zaświeciła na czerwono w ramach udziału w kampanii społecznej Dzieciństwo bez Przemocy. Więcej...Kreatywne zajęcia z lekturą w klasach VI…
- Klasy VIII a i b podsumowały pracę z lekturą „Kamienie na szaniec”. - Czytanie „Dziadów”cz. II A. Mickiewicza w klasie VII c. - Makiety grodu Mirmiła wykonane przez uczniów klasy IV... Więcej...Sukces w XXI Powiatowym Konkursie Ortogr…
Z dumą informujemy, że uczeń klasy 3a, Antoni Lutka, zdobył III miejsce w XXI Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Dyktando Kociewskie”. Było to wyjątkowo trudne dyktando, wymagające doskonałej znajomości zasad ortografii. Więcej...IV edycja Szkolnego Dyktanda Ortograficz…
17 października odbyła się IV edycja Szkolnego Dyktanda Ortograficznego „Mistrz Ortografii" Celem konkursu jest promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych. Więcej...Żywa lekcja historii pt. „Droga do niepo…
12 listopada chętni uczniowie brali udział w lekcji żywej historii pt. „Droga do niepodległości”. Lekcję poprowadził Pan Damian Klinkosch z Agencji Artystycznej „Atena”. Więcej... |
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „BYĆ BLIŻEJ JEZUSA”
wykorzystanie metod polisensorycznych na katechezie
w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022
Podstawowym założeniem powyższej innowacji jest zaangażowanie w proces nauczania religii wszystkich zmysłów oraz dostarczenie pozytywnych emocji wywołanych ciekawymi, różnorodnymi bodźcami. Wspomaga to gromadzenie i przetwarzanie informacji w pamięci, co z kolei umożliwia dzieciom lepsze zrozumienie i zapamiętanie treści podawanych na katechezie. Dzięki polisensorycznym metodom nauczania można dotrzeć do uczniów, którzy lepiej reagują na smak, zapach czy dotyk. Pozwala to zwiększać ogólne zaangażowanie w zajęcia oraz przenosi się na wzrost efektywności nauczania.
Uczestnikami Innowacji są dzieci z klasy 2b, które uczęszczają na religię.
Podczas zajęć realizowano główne cele:
W trakcie trwania Innowacji uczniowie zapoznali się z:
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, biorąc w nich aktywny udział. Wykazywały się twórczą postawą, dociekliwością oraz wytrwałością w pracy.
Autorka Innowacji
Karolina Krzemińska