Error: No articles to display

Walory

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej naszą Szkołę (plik ppt)

Mała kameralna
     PSP2 to obecnie najmniejsza szkoła w mieście. Każdego roku uczy się tu około 300 uczniów. Przyjazną atmosferę szkoły tworzą mało liczne klasy, bogaty wachlarz imprez i uroczystości wspierających rozwój i zainteresowania dziecka, zaangażowana, kompetentna i doświadczona kadra pedagogiczna zapewniająca indywidualne podejście do każdego ucznia. Tu każde dziecko ma imię.

Bezpieczna
     PSP 2 mieści się w budynku o bardzo długiej historii i całkiem nowym wizerunku. Przestronne klatki schodowe, jasne, pozbawione niebezpiecznych zakamarków korytarze i czytelny układ sal lekcyjnych to niewątpliwe atuty szkoły. Tutaj nawet najmłodsi uczniowie bez trudu odnajdą interesujące ich miejsca, cały też czas przebywają w zasięgu wzroku dbających o ich bezpieczeństwo nauczycieli i pracowników obsługi. Dbając o potrzeby najmłodszych dzieci w szkole wprowadzono wyraźny podział: uczniowie klas I - III lekcje i przerwy spędzają na I piętrze, uczniowie klas starszych podczas przerw przebywają wyłącznie na parterze. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w szkole zarówno obiekt szkoły jak i teren wokół niej są monitorowane.

Zabiegamy o to, by uczyło się w najlepszych warunkach
     Zaplecze szkoły stanowią estetycznie i funkcjonalnie wyposażone sale lekcyjne, trzy nowoczesne pracownie komputerowe z Internetem, biblioteka umożliwiająca nawet najmłodszym dzieciom samodzielne korzystanie z księgozbioru, świetlica czynna codziennie od 7.45 do 15.30, stołówka.

Dbamy o wszechstronny rozwój
    Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych umożliwia uczniom rozwijanie zainteresowań i sprawdzanie swoich możliwości w konkursach i zawodach sportowych. Program wychowawczy realizowany w szkole kształtuje pożądane zachowania, wskazuje na powszechnie akceptowane zasady moralne, uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, uczy dbać o środowisko przyrodnicze. Każdego roku w szkole organizowanych jest szereg uroczystości i imprez kulturalnych (akademie, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty muzyczne, wyjazdy do kina i teatru) a także wycieczki i kilkudniowe biwaki.

Szkoła z historią
     Starogardzka "dwójka" wybudowana została w 1894 roku. Przez 114 lat istnienia była gimnazjum niemieckim, niemiecką szkołą powszechną, pierwszą w Starogardzie polską szkołą żeńską, siedmioklasową szkołą koedukacyjną i pięcioklasową szkołą podstawową nr 2. 1 września 1999 roku stała się pełną sześcioklasową szkołą podstawową. Wielu spośród wychowanków "dwójki" to obecnie znani, szanowani i odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach życia obywatele naszego miasta.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour