• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu…

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

       Dnia 17 marca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest...

Więcej...

Warsztaty czytelnicze „Książka moim przy…

Warsztaty czytelnicze „Książka moim przyjacielem”

     W dniach 7 i 8 czerwca 2022 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu „Książka moim przyjacielem”. Dzieci poznały wszystkie...

Więcej...

XXI Konkurs Recytatorski Poezji Marii Ko…

XXI Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

     31 maja nasi uczniowie brali udział w XXI Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwii. Dwoje uczniów otrzymało nagrody: Dawid Szwarc z kl. 1 a zajął 2...

Więcej...

Podsumowanie działań związanych z patron…

Podsumowanie działań związanych z patronem szkoły – „Majówka z Konopnicką”

     Dnia 27 maja 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się podsumowanie działań związanych z patronem szkoły – „Majówka z Konopnicką”.

Więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech

     Dnia 16 maja w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech. Uczniowie klas 7 i 8 musieli wykazać się znajomością geografii, kultury i...

Więcej...

Lekcja pro-live

Lekcja pro-live

     12 maja w naszej szkole gościła pani Marta Wielgosz z Fundacji Małych Stópek, która przeprowadziła zajęcia pro-life w klasie VII c.

Więcej...

Klasa II A na wycieczce do Komendy Powia…

Klasa II A na wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim

     W dniu 5 maja uczniowie klasy II A uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.     Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z...

Więcej...

Akademia z okazji święta Konstytucji

Akademia z okazji święta Konstytucji

     W naszej szkole w dniu 5 maja 2022 r. odbył się apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja na auli szkolnej. Obchody uroczystości rozpoczęły się od występu klasy...

Więcej...

Obejrzeliśmy spektakl "Nasz Mikołaj…

Obejrzeliśmy spektakl "Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu"

     29 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl "Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu", który został przedstawiony w kinie "Sokół" przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Więcej...

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić w Toruniu, więc wyruszyliśmy już około 6.30. Nasze toruńskie przygody rozpoczęliśmy od Rejsu statkiem po Wiśle i podziwianiu pięknych widoków miasta.

     Kolejny punkt wycieczki był nie lada wyzwaniem, gdyż Krzywa Wieża do dziś jest miejscem, w którym chętni sprawdzają swoją niewinność. Należy stanąć plecami przy murze, wyciągnąć ręce do przodu i spróbować pozostać tak przez chwilę. Okazało się, że liczba osób o „czystym sumieniu” w naszej grupie jest zaskakująco niewielka J Odwiedzając Toruń nie mogło zabraknąć wizyty przy Fontannie z żabkami, Osiołku, piesku Filusiu czy pomniku Mikołaja Kopernika a dla lubiących słodycze zakupów w sklepie z toruńskimi piernikami. Grzechem byłoby nie odwiedzić wspaniałego toruńskiego Planetarium. Seans „Makrokosmos” zachwycił nas efektami i ciekawie opowiedzianą historią wszechświata, a oglądanie rozgwieżdżonego nieba w wygodnych fotelach wprowadziło nas w błogi nastrój.

     Kolejnym etapem naszej podróży była wizyta w miejscu Bunkier 51 i wymarzony przez uczniów paintball laserowy. Bunkier 51 to ponad 550 m² labiryntów w klimacie militarnym. Zestaw, który otrzymuje każdy zawodnik to replika pistoletu maszynowego MP7 sprzężonego z czujnikami trafienia umieszczonymi na głowie (opaska). Zaletą systemu jest to, iż jest bezbolesny, nie brudzi ubrań, nie potrzeba specjalnego ubioru i masek. Podzieleni na drużyny nasi uczniowie mogli się poczuć jak na prawdziwym poligonie. Czy im się podobało? Prośby o pozostanie w Bunkrze 51 przez kolejną godzinę mówiły same za siebie.

     Ostatnim punktem naszej wizyty w Toruniu był Niewidzialny Dom – jedno z najbardziej niezwykłych miejsc , w jakim byliśmy. Niewidzialny Dom jest jedną z 5 atrakcji turystycznych na świecie (o których wiemy), która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Jest jednym z 5 najważniejszych miejsc do zobaczenia w Toruniu.

     Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem i zwiedzaniem zakątków Starego Miasta. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy Pani Anecie, Pani Basi i Pani Marioli za świetną opiekę nad nami!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour