|
Przeszkolili nas instruktorzy WOŚP w ram…
![]() 3 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli powiatu starogardzkiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzili instruktorzy WOŚP w ramach akcji "Ratujemy i Uczymy Ratować". Więcej...Przeszkolili nas instruktorzy WOŚP w ram…
3 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli powiatu starogardzkiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzili instruktorzy WOŚP w ramach akcji "Ratujemy i Uczymy Ratować". "Ratujemy i Uczymy... Więcej...Światowy Dzień Muffinka
![]() Z inicjatywy klasy 4a obchodziliśmy w szkole nietypowe święto: Światowy Dzień Muffinka. Muffinki, znane również jako babeczki, pochodzą z Anglii, gdzie powstały na przełomie X i XI wieku. Początkowo stanowiły... Więcej...Światowy Dzień Muffinka
Z inicjatywy klasy 4a obchodziliśmy w szkole nietypowe święto: Światowy Dzień Muffinka. Muffinki, znane również jako babeczki, pochodzą z Anglii, gdzie powstały na przełomie X i XI wieku. Początkowo stanowiły... Więcej...Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
![]() 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb... Więcej...Klasy Ia i Ib na warsztatach z majsterko…
![]() Dnia 24 marca uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w wiosennych warsztatach z majsterkowania w Castoramie. Każdy uczestnik wykonał własnoręcznie skrzyneczkę z drewna. Więcej...Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów…
![]() 24 marca 2025 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III. To wydarzenie było świetną okazją do zaprezentowania umiejętności recytatorskich i artystycznych naszych uczniów. Więcej...Zimowa otchłań kontra wiosenna energia –…
![]() Zima wciągnęła nas w swoje lodowate objęcia, ale klasa 3B nie dała się mroźnej ciemności! Z wielką determinacją, krocząc przez śnieżne zaspy (a przynajmniej wyobrażone), przeszliśmy z zimowej otchłani wprost... Więcej...21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób …
![]() 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji... Więcej...Program "Trzymaj Formę!"
![]() Działamy w ramach projektu Trzymaj Formę. Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety,... Więcej... |
W weekend w dniach 22-23 kwietnia w naszej szkole odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Komendantem Turnieju była Barbara Gałkowska nauczyciel- bibliotekarz PSP nr 2. Gościliśmy 11 drużyn z Gdańska, Rumi, Subków, Wejherowa i najmłodszych reprezentantów z naszej szkoły w Starogardzie Gdańskim. Turniej organizowany jest od 1972 r., a w naszym mieście odbyła się jubileuszowa 50- ta edycja etapu wojewódzkiego i jest jednym z trudniejszych konkursów o charakterze turystycznym. Rywalizacja odbywa się w trzyosobowych zespołach, ale dodatkowo w każdej konkurencji przyznawane są nagrody indywidualne, dla najlepszych uczestników, zdobywców najwyższych not w danej kategorii. Laureaci finału centralnego są młodymi specjalistami w dziedzinie turystyki
i krajoznawstwa Polski. Drużyny mierzyły się z zadaniami w następujących konkurencjach:
Częścią szczególną dla danego regionu jest turystyczne ABC, w którym drużyny wykazują się wiedzą
z danego regionu lub województwa i poznają jego walory. W naszym mieście drużyny rywalizowały
w tym zakresie w następujących zadaniach:
Na podium stanęły następujące drużyny:
- w kategorii szkół podstawowych
"Ekoturyści" SP nr 6 w Rumi
"Turystyczna Dziesiątka" SP nr 10 w Rumi
"Orły Sołtysa" SKKT PTTK "Zaplątane Sznurówki" w Subkowach
- w kategorii szkół ponadpodstawowych
"Książęta 1" PZS nr 1 Rumia
"Włóczykij" KKT PTTK "Włóczykij" Rumia
"Książęta 2" PZS nr 1 Rumia
Dodatkowymi atrakcjami zapewnionymi dla uczestników były lody w kawiarni „Słodka Kociewianka”, wycieczka do Muzeum Ziemi Kociewskiej, stroje kociewskie, które naszym uczennicom udostępniło Ognisko Pracy Pozaszkolnej, a w niedzielę TRInO z zabytkami naszego miasta.
Tak duże przedsięwzięcie dla naszej szkoły i nagrody dla uczestników wsparły: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA, Zarząd Główny PTTK, Oddział regionalny PTTK w Gdańsku, Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim, Nadleśnictwo Starogard, Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie, Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Starogardzie Gdańskim.