• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Wyniki V Konkursu Grafiki Komputerowej "W zdrowym ciele - zdrowy duch"

     W zorganizowanym przez naszą szkołę konkursie wzięły udział 4 szkoły, z których wpłynęło 21 prac. Zgodnie z Regulaminem V Konkursu Grafiki Komputerowej Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

     W pierwszej grupie wiekowej – klas I-III:

Miejsce pierwsze: Zuzanna Czubek, kl. 2,  Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie

Miejsce drugie: ex aequo Piotr Pilacki, kl. 2, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie

Natalia Łangowska, kl. 2, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie

Miejsce trzecie: ex aequo Zofia Cybulska, kl.3, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Patrycja Krenska, kl. 3, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3

 

    W drugiej grupie wiekowej – klas IV-VI:

Miejsce pierwsze:  Karolina Bukowska, kl. 5, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

Miejsce drugie: ex aequo Klaudia Janowska, kl. 4, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

Aleksandra Ostrowska, kl. 5, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3

Miejsce trzecie: ex aequo Kinga Breszka, kl. 4, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Zuzanna Wierzba, kl. 4, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

 

Decyzją Komisji konkursowej wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone i wyróżnione prace.

"W zdrowym ciele - zdrowy duch"


Regulamin V Konkursu Grafiki Komputerowej


§1. Organizator

1. Organizatorem Konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Starogardzie Gdańskim, ul. Sobieskiego 6a, 83-200 Starogard Gdański, tel./fax (058) 562-35-97, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
2. Na szkolnej stronie internetowej http://www.psp2.stg.pl znajdują się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkursu.


§2. Temat

W związku z propagowaniem zdrowego stylu życia – aktywności fizycznej i właściwych nawyków żywieniowych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu grafiki komputerowej pod hasłem:

"W zdrowym ciele - zdrowy duch"


§3. Adresat

1. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych.
2. Zgłoszone na konkurs prace będą rozpatrywane w dwóch grupach wiekowych:
          I grupa wiekowa - uczniowie klas I-III
          II grupa wiekowa - uczniowie klas IV-VI


§4. Warunki techniczne

1. Rysunek musi być wykonany techniką komputerową.
2. Treść przedstawiana przez rysunek musi być zgodna z hasłem "W zdrowym ciele - zdrowy duch".
3. Uczestnicy konkursu wykonują prace samodzielnie. Nie wolno wykorzystywać w tworzeniu prac clipartów, skanowanych zdjęć, techniki fotomontażu itp.
4. Rozdzielczość prac dowolna, formatem obowiązkowym pliku z pracą jest jpg.
5. Nazwa pliku musi być zgodna z następującym schematem: sp2_starogard_anna_nowak_4.jpg (nazwaszkoły_miejscowość_imię_nazwisko_klasa.jpg).
6. Treść nadesłanego listu musi zawierać nadany przez autora tytuł pracy, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela zgłaszającego uczestnika a także nazwę edytora grafiki, w którym została wykonana praca.§5. Zgłoszenia uczestników

1. Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie 3 (trzy) prace do każdej grupy wiekowej (trzy prace do grupy wiekowej klas I-III, trzy prace do grupy wiekowej klas IV-VI). Szkoła może zgłosić mniejszą liczbę prac do poszczególnych grup wiekowych lub zgłosić prace tylko do jednej z grup wiekowych.
2. Za sposób wyłonienia uczestników konkursu w szkołach i zgłoszenie ich do dalszego etapu odpowiada zespół nauczycieli informatyki danej szkoły.
3. Prace należy przesłać pocztą elektroniczną do dnia 23 maja 2014 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .


§6. Wyłanianie zwycięzców

1. Nagrodzone i wyróżnione w konkursie prace zostaną wyłonione przez powołane do tego celu Jury.
2. Nadesłane prace będą oceniane pod kątem zgodności z tematem, pomysłowości ujęcia tematu, starannością wykonania, wykorzystania różnorodnych narzędzi edytora grafiki.
3. Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wystawą nadesłanych prac odbędzie się 30 maja 2014 roku w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim ul. Sobieskiego 6a. Godzina ogłoszenia wyników zostanie podana w późniejszym terminie na stronie internetowej organizatora konkursu: http://www.psp2.stg.pl .
4. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim pod adresem: http://www.psp2.stg.pl .


§7. Nagrody

1. Jury przyzna 3 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia w każdej z grup wiekowych. Jury zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.
2. Organizatorzy przewidują przyznanie nagród rzeczowych i dyplomów.
3. Decyzja Jury dotycząca podziału i formy nagród będzie nieodwołalna - nie podlega weryfikacji lub zaskarżeniu. Opinie Jury na temat poszczególnych prac nie będą udostępniane.


§8. Informacje organizacyjne

1. Obowiązkiem szkoły zgłaszającej jest zapewnienie dojazdu i opieki uczestnikom konkursu podczas ceremonii ogłoszenia wyników i rozdanie nagród.
2. Koszty przejazdu uczestników i opiekunów na ceremonię ogłoszenia wyników pokrywają szkoły zgłaszające.


§9. Uwagi

1. Udział w konkursie wezmą tylko te prace które spełniają wymagane warunki techniczne.
2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odrzucenie prac konkursowych bez podania przyczyny.
3. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z przekazaniem organizatorom konkursu prawa do nieodpłatnego i dowolnego ich wykorzystywania.Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour