• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Podsumowanie I tury zbiórki elektrośmieci

Szanowni Rodzice

     Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Podjęte przez nas działania mają na celu kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych wśród uczniów oraz wsparcie naszej szkoły w pozyskiwaniu nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

11 grudnia zakończyła się pierwsza tura, w marcu planujemy ogłosić kolejną zbiórkę elektrośmieci. Można będzie przynosić je do szkoły albo odnieść do istniejącego w naszym mieście punktu na ul. Iwaszkiewicza. Za każdą sztukę zużytego sprzętu przyniesionego do nas lub oddanego na rzecz naszej szkoły  do punktu zbierania ElektroEko zostaną wydane kupony Funduszu Oświatowego. Kupony te  szkoła może wymienić na bezpłatne pomoce dydaktyczne. Im więcej osób będzie  wiedziało o programie, tym więcej uda się nam zebrać zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego.  Im więcej elektrośmieci, tym więcej punktów Funduszu Oświatowego otrzyma szkoła.

Zwracamy się do Państwa o aktywne włączenie się do naszej akcji. Sprawdźcie  zakamarki w swoich mieszkaniach, domach, piwnicach. Poproście o to samo swoje bliższe i dalsze rodziny, przyjaciół, znajomych /także tych na facebooku/, właścicieli większych i mniejszych warsztatów i zakładów. Przyda nam się każda pomoc, czekamy także na Państwa inicjatywy. Jesteśmy otwarci na propozycje.

 

W  I  TURZE ZBIÓRKI ELEEKTROŚMIECI  NAJWIĘCEJ PUNKTÓW ZDOBYLI:

 1. MARTYNA ALFUT         kl. Va   -  139
 2. KACPER BONK          kl. IIIa   -    81
 3. MARTYNA WYSOCKA kl. IVb   -    78

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour