• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Podsumowanie I tury zbiórki elektrośmieci

Szanowni Rodzice

     Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Podjęte przez nas działania mają na celu kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych wśród uczniów oraz wsparcie naszej szkoły w pozyskiwaniu nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

11 grudnia zakończyła się pierwsza tura, w marcu planujemy ogłosić kolejną zbiórkę elektrośmieci. Można będzie przynosić je do szkoły albo odnieść do istniejącego w naszym mieście punktu na ul. Iwaszkiewicza. Za każdą sztukę zużytego sprzętu przyniesionego do nas lub oddanego na rzecz naszej szkoły  do punktu zbierania ElektroEko zostaną wydane kupony Funduszu Oświatowego. Kupony te  szkoła może wymienić na bezpłatne pomoce dydaktyczne. Im więcej osób będzie  wiedziało o programie, tym więcej uda się nam zebrać zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego.  Im więcej elektrośmieci, tym więcej punktów Funduszu Oświatowego otrzyma szkoła.

Zwracamy się do Państwa o aktywne włączenie się do naszej akcji. Sprawdźcie  zakamarki w swoich mieszkaniach, domach, piwnicach. Poproście o to samo swoje bliższe i dalsze rodziny, przyjaciół, znajomych /także tych na facebooku/, właścicieli większych i mniejszych warsztatów i zakładów. Przyda nam się każda pomoc, czekamy także na Państwa inicjatywy. Jesteśmy otwarci na propozycje.

 

W  I  TURZE ZBIÓRKI ELEEKTROŚMIECI  NAJWIĘCEJ PUNKTÓW ZDOBYLI:

 1. MARTYNA ALFUT         kl. Va   -  139
 2. KACPER BONK          kl. IIIa   -    81
 3. MARTYNA WYSOCKA kl. IVb   -    78

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour