• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

 

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny w kolorowych, śmiesznych strojach. Cała społeczność szkolna wyglądała zupełnie inaczej niż na co dzień.  Spotkanie na auli szkolnej Samorząd Szkolny rozpoczął od odczytania listu od Wiosny:

 Drogie dzieci !

     Nie mogę już się doczekać spotkania z Wami. Chcę przylecieć z ptakami i okryć ziemię zielenią i kolorowym kwieciem. Niestety „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywałam podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy udowodnicie, że jesteście gotowi na moje przyjście. Do wykonania czekają na Was zadania – wiosenny pokaz mody oraz wiosenny teleturniej wiedzy o waszej szkole. Jeśli sprawnie, dokładnie i poprawnie poradzicie sobie z nimi – na pewno się spotkamy.

     Życzę powodzenia.

            Wiosna

 

     Nasi uczniowie z wielką ochotą przystąpili do realizacji zadań. Zabrzmiała muzyka, scena wypełniła się modelami i modelkami w dość nietypowych strojach. Propozycje były przeróżne, na scenie pojawili się między innymi Czerwony Kapturek, Mariolka czy Żwirek i Muchomorek oczywiście w wersjach znacznie nowocześniejszych niż te już nam znane. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia i postanowiło nagrodzić wszystkie szalone, wiosenne przebrania. Kolejnym punktem programu był wiosenny teleturniej wiedzy o naszej szkole. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące naszej dwójki. Pytania były przeróżne, począwszy od imienia i nazwiska przewodniczącego samorządu po imię chorego pieska, dla którego zbieraliśmy pieniądze. Odpowiedzi były często dość zaskakujące i śmieszne, ale w sumie przecież chodziło o to, by ten dzień był inny, śmieszny.  Prawdziwą niespodzianką okazało się jednak ostatnie zadanie teleturnieju – puzzle ze zdjęciami wychowawców. Nasi uczniowie od razu rozpoznali swoich ulubionych nauczycieli i bez większych problemów ułożyli obrazki. Na zakończenie wręczono dyplomy i raz na zawsze pożegnano zimę !!! Wiosno przybywaj !!!

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour