• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

 

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny w kolorowych, śmiesznych strojach. Cała społeczność szkolna wyglądała zupełnie inaczej niż na co dzień.  Spotkanie na auli szkolnej Samorząd Szkolny rozpoczął od odczytania listu od Wiosny:

 Drogie dzieci !

     Nie mogę już się doczekać spotkania z Wami. Chcę przylecieć z ptakami i okryć ziemię zielenią i kolorowym kwieciem. Niestety „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywałam podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy udowodnicie, że jesteście gotowi na moje przyjście. Do wykonania czekają na Was zadania – wiosenny pokaz mody oraz wiosenny teleturniej wiedzy o waszej szkole. Jeśli sprawnie, dokładnie i poprawnie poradzicie sobie z nimi – na pewno się spotkamy.

     Życzę powodzenia.

            Wiosna

 

     Nasi uczniowie z wielką ochotą przystąpili do realizacji zadań. Zabrzmiała muzyka, scena wypełniła się modelami i modelkami w dość nietypowych strojach. Propozycje były przeróżne, na scenie pojawili się między innymi Czerwony Kapturek, Mariolka czy Żwirek i Muchomorek oczywiście w wersjach znacznie nowocześniejszych niż te już nam znane. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia i postanowiło nagrodzić wszystkie szalone, wiosenne przebrania. Kolejnym punktem programu był wiosenny teleturniej wiedzy o naszej szkole. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące naszej dwójki. Pytania były przeróżne, począwszy od imienia i nazwiska przewodniczącego samorządu po imię chorego pieska, dla którego zbieraliśmy pieniądze. Odpowiedzi były często dość zaskakujące i śmieszne, ale w sumie przecież chodziło o to, by ten dzień był inny, śmieszny.  Prawdziwą niespodzianką okazało się jednak ostatnie zadanie teleturnieju – puzzle ze zdjęciami wychowawców. Nasi uczniowie od razu rozpoznali swoich ulubionych nauczycieli i bez większych problemów ułożyli obrazki. Na zakończenie wręczono dyplomy i raz na zawsze pożegnano zimę !!! Wiosno przybywaj !!!

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour