• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Niecodzienny koncert pod tytułem „Dwa Michały pięknie grały”

      Dnia 27 marca 2014roku w szkole odbył się niecodzienny koncert pod tytułem „Dwa Michały pięknie grały”. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przybliżyła uczniom klas O-III brzmienie instrumentów dętych drewnianych-flet poprzeczny i tuby oraz zapoznała z budową tychże instrumentów.

     Co należy wiedzieć o flecie poprzecznym?  Flet poprzeczny - wysokobrzmiący instrument muzyczny z rodziny dętych drewnianych. Pomimo tego, że współcześnie wykonywany był z metalu, ze względów historycznych zaliczamy go do grupy instrumentów dętych drewnianych, ponieważ w przeszłości wykonywany był prawie wyłącznie z drewna. Na korpusie instrumentu znajdują się otwory, które przykrywane są systemem dźwigni i klap, dzięki którym możliwe jest wydobywanie dźwięków o różnej wysokości.

Tuba - najniżej brzmiący i największy instrument dęty blaszany. Ma kształt owalny, a tworzy go długa, metalowa rura zwinięta wielokrotnie w pętlę. U wylotu znajduje się czara głosowa. Dźwięk wydobywa się przez wydmuchiwanie powietrza do ustnika. Wysokość dźwięku regulowana jest przyciskami, które nazywają się wentylami. Tuba znalazła zastosowanie w orkiestrach symfonicznych i orkiestrach dętych.

     Dzieci poznały także charakterystyczne tańce ludowe: polkę i walca.

Polka - wirowy taniec czeskiego pochodzenia, w tempie szybkim i metrum 2/4 (liczone na 2)
Walc - niemiecki taniec wirowy w tempie umiarkowanym, metrum 3/4 (liczone na 3)

     W bardzo ciekawy, humorystyczny sposób zostali uczniowie wprowadzeni w tajniki pojęć muzycznych. W rolę dyrygenta, dwóch Michałów, kompozytora, wcielili się z wielkim entuzjazmem uczniowie naszej szkoły. Całości przygrywał zespół Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Na zakończenie koncertu odbył się konkurs z wiadomości przekazywanych podczas jego trwania. Uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami książkowymi. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour