• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Niecodzienny koncert pod tytułem „Dwa Michały pięknie grały”

      Dnia 27 marca 2014roku w szkole odbył się niecodzienny koncert pod tytułem „Dwa Michały pięknie grały”. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przybliżyła uczniom klas O-III brzmienie instrumentów dętych drewnianych-flet poprzeczny i tuby oraz zapoznała z budową tychże instrumentów.

     Co należy wiedzieć o flecie poprzecznym?  Flet poprzeczny - wysokobrzmiący instrument muzyczny z rodziny dętych drewnianych. Pomimo tego, że współcześnie wykonywany był z metalu, ze względów historycznych zaliczamy go do grupy instrumentów dętych drewnianych, ponieważ w przeszłości wykonywany był prawie wyłącznie z drewna. Na korpusie instrumentu znajdują się otwory, które przykrywane są systemem dźwigni i klap, dzięki którym możliwe jest wydobywanie dźwięków o różnej wysokości.

Tuba - najniżej brzmiący i największy instrument dęty blaszany. Ma kształt owalny, a tworzy go długa, metalowa rura zwinięta wielokrotnie w pętlę. U wylotu znajduje się czara głosowa. Dźwięk wydobywa się przez wydmuchiwanie powietrza do ustnika. Wysokość dźwięku regulowana jest przyciskami, które nazywają się wentylami. Tuba znalazła zastosowanie w orkiestrach symfonicznych i orkiestrach dętych.

     Dzieci poznały także charakterystyczne tańce ludowe: polkę i walca.

Polka - wirowy taniec czeskiego pochodzenia, w tempie szybkim i metrum 2/4 (liczone na 2)
Walc - niemiecki taniec wirowy w tempie umiarkowanym, metrum 3/4 (liczone na 3)

     W bardzo ciekawy, humorystyczny sposób zostali uczniowie wprowadzeni w tajniki pojęć muzycznych. W rolę dyrygenta, dwóch Michałów, kompozytora, wcielili się z wielkim entuzjazmem uczniowie naszej szkoły. Całości przygrywał zespół Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Na zakończenie koncertu odbył się konkurs z wiadomości przekazywanych podczas jego trwania. Uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami książkowymi. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour