• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Dzień w Polpharmie "Ekologia zdrowia Ci doda"

     W ramach zajęć kółka plastycznego IV-VI nasza szkoła wzięła udział w imprezie Ekologia zdrowia Ci doda zorganizowanej przez CIEiz EduFun wraz z Polpharmą S.A. Nasi uczniowie przygotowali prace ilustrujące temat Ekologia w moim codziennym życiu:

Wiktoria Kaczmarek kl. V b

Weronika Kaczmarek kl. VI a

Julia Orlińska kl. IV a

Oskar Kurs kl. VI b

Szymon Deyna kl. VI b

Paulina Szachta kl. IV a

Aniela Orwat kl. IV a

Sandra Tkaczyk kl. IV a

Maja Krużycka kl. IV a (rysunek)

Oliwia Gill kl. IV a (rzeźba z papieru)

Julia Kaczmarek kl. III b

Sabina Szweda kl. I c

 Prace rysunkowe wykonali w technice pasteli oraz w formie przestrzennej- „butelkowce”.

Podczas pobytu na terenie miasteczka edukacyjnego uczestniczyliśmy w licznych atrakcjach:

 • Warsztaty pt. Wyspa zagadek ( Julia Miętka, Paulina Szachta kl. IVa)
 • W konkursach ekologicznych z nagrodami:

I miejsce Wiktoria Kaczmarek kl. V b- rysunek

II miejsce Weronika Kaczmarek kl. VI a – rzeźba z papieru (sowa)

III miejsce Julia Orlińska kl. IV a – wiewiórka (butelkowiec)

 • W wybuchach wodno-azotowych (Sandra Tkaczyk kl. IVb).

     Wiele radości dostarczyły wszystkim wielkie bańki mydlane-mistrzynią w tej dziedzinie okazała się Paulina Szachta i Aniela Orwat z kl. IV a. Bardzo aktywnie, dojrzale i z wielkim zaangażowaniem w imprezie brał udział Szymon Deyna z kl. VIb, który zwiedzał budynek Polpharmy i w 4 etapach poznał tajemnice produkcji i magazynowania towarów farmaceutycznych tego wiekowego zakładu.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour