• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Lekcje inne niż wszystkie - zajęcia z samoobrony

     Wychowanie do życia w rodzinie to nie tylko wykłady nauczyciela, rozmowy, ćwiczenia umysłu. Czasem też trzeba zrobić coś „dla ciała”. Jak postanowiliśmy tak też zrobiliśmy. Razem z  panią Karoliną poszliśmy do OSIR-u na zajęcia z samoobrony. We współczesnym świecie trzeba wiedzieć kiedy się można bronić a kiedy nie należy zgrywać bohatera tylko uciekać. Pierwsza lekcja to zasady. Trener wszystko nam wytłumaczył, pokazał i zaprezentował- kiedy mamy szansę się obronić a kiedy trzeba uciekać. Trener podkreślił, że jeśli nasz przeciwnik ma nóż trzeba ratować swoje życie i nie zgrywać bohatera. Zaznaczył też, że to co nas nauczy służyć ma naszej obronie a nie zaczepianiu innych.

Zd 1

Po części teoretycznej nastąpiła część, na która wszyscy czekaliśmy najbardziej- praktycznie uczymy się obrony.

Mała rozgrzewka…. i do roboty !!!!  zd 2

     Żeby nie zrobić sobie krzywdy uczyliśmy się przewracać tak, żeby nie połamać rąk i nie rozbić głowy. Zaskoczony Mikołaj wylądował na materacu podpierając się rękoma. Na twardym podłożu skończyłoby się to połamaniem i wybiciem barku.
zd 3,4

Trener pokazywał nam jak uwolnić się, kiedy ktoś nas trzema za ręce. Wykorzystaliśmy Jego wskazówki do ćwiczeń.

Zd 5,6,7

Jak przewrócić się bezpiecznie? Łatwizna…. jak twierdzi trener, a my mu wierzymy i… ćwiczymy!!!

Zd 8,9,10

Po zajęciach stwierdziliśmy- będziemy dalej ćwiczyć a ten czas wcale nie był stracony!!! Kto nie był niech żałuje!!!

                                                                 Uczniowie klasy VI i pani Karolina;)

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour