• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku

     W pewien słoneczny wtorek (17 czerwca 2014 roku) wraz z naszą wychowawczynią Anną Kosiedowską wybraliśmy się na piknik integracyjny do Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku. Z zapartym tchem wysiadaliśmy z autobusu kiedy przed nami ukazał się ogrom zieleni i urokliwe budynki na terenie DPSu.

     Nie ukrywamy, że była to dla nas zupełnie nowa sytuacja i nawet ci najodważniejsi w klasie byli pełni obaw. Teraz już wiemy, że niepotrzebnie! Podopieczni DPSu przyjęli nas bardzo ciepło, tym bardziej, że dobrze znają już jedną z naszych koleżanek – Paulinę. Terapeuci starali się zapewnić nam rozrywkę – konkurencje sportowe oraz tańce przy muzyce DJ Patryka. Po tej wizycie wiemy już, że na przykład w rzutach ringo podopieczni są od nas dużo lepsi. My za to świetnie potrafimy skakać na dużej piłce. Pojawił się też duży czerwony słoń, za którym dzieci wprost szalały. Przez te kilka godzin pobytu w DPSie potraktowano nas jak domowników, ugoszczono najlepiej jak tylko to możliwe, wszyscy nie szczędzili nam uśmiechów i sympatycznych spojrzeń.

     Aż żal było nam odjeżdżać, tym bardziej, że na koniec obdarowano nas przepięknymi upominkami – drewnianymi serduszkami i rybkami wykonanymi przez podopiecznych podczas terapii zajęciowej. My też nie przyjechaliśmy z niczym i specjalnie dla naszych nowych przyjaciół nagraliśmy film o nas i o naszej szkole oraz przygotowaliśmy plakat z naszymi twarzami – poważnymi i śmiesznymi.

     Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom i pracownikom DPSu za wspaniały dzień! Pozdrawiamy gorąco!

                                                           Uczniowie klasy IV A

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour