• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku

     W pewien słoneczny wtorek (17 czerwca 2014 roku) wraz z naszą wychowawczynią Anną Kosiedowską wybraliśmy się na piknik integracyjny do Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku. Z zapartym tchem wysiadaliśmy z autobusu kiedy przed nami ukazał się ogrom zieleni i urokliwe budynki na terenie DPSu.

     Nie ukrywamy, że była to dla nas zupełnie nowa sytuacja i nawet ci najodważniejsi w klasie byli pełni obaw. Teraz już wiemy, że niepotrzebnie! Podopieczni DPSu przyjęli nas bardzo ciepło, tym bardziej, że dobrze znają już jedną z naszych koleżanek – Paulinę. Terapeuci starali się zapewnić nam rozrywkę – konkurencje sportowe oraz tańce przy muzyce DJ Patryka. Po tej wizycie wiemy już, że na przykład w rzutach ringo podopieczni są od nas dużo lepsi. My za to świetnie potrafimy skakać na dużej piłce. Pojawił się też duży czerwony słoń, za którym dzieci wprost szalały. Przez te kilka godzin pobytu w DPSie potraktowano nas jak domowników, ugoszczono najlepiej jak tylko to możliwe, wszyscy nie szczędzili nam uśmiechów i sympatycznych spojrzeń.

     Aż żal było nam odjeżdżać, tym bardziej, że na koniec obdarowano nas przepięknymi upominkami – drewnianymi serduszkami i rybkami wykonanymi przez podopiecznych podczas terapii zajęciowej. My też nie przyjechaliśmy z niczym i specjalnie dla naszych nowych przyjaciół nagraliśmy film o nas i o naszej szkole oraz przygotowaliśmy plakat z naszymi twarzami – poważnymi i śmiesznymi.

     Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom i pracownikom DPSu za wspaniały dzień! Pozdrawiamy gorąco!

                                                           Uczniowie klasy IV A

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour