• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Działania trzecioklasisów: kl.III A

     W roku szkolnym 2013-2014 klasa IIIa przystąpiła   do programu „Śniadanie daje moc” wspólnie z zaproszonym dietetykiem medycznym, lekarzem i piekarzem. Aktywnie uczestniczyła w akcji zbierania elektrośmieci. Uczeń tej klasy Kacper Bonk zebrał największą ilość punktów i w nagrodę Rada Rodziców sfinansowała jego udział w wycieczce do Władysławowa i Helu. Klasa uczestniczyła w szkolnym konkursie ortograficznym klas III. Przedstawiciele klasy reprezentowali szkołę w konkursie ekologicznym, regionalnym i języka angielskiego.  

     W ramach realizacji  kręgów tematycznych odwiedziliśmy zakład krawiecki, pojechaliśmy na zajęcia w Grodzisku  w Owidzu oraz do najnowocześniejszego w naszym rejonie zakładu utylizacji odpadów  w Starym Lesie. Największym przeżyciem dla dzieci była niewątpliwie wizyta w Przystanku św. Mikołaja w Drzewinie.

     Klasa aktywnie uczestniczyła we wszystkich akcjach charytatywnych; zbiórce nakrętek, pieniędzy w ramach akcji „Góra grosza”, zbiórce makulatury oraz pomocy dla schroniska.

     Dzieci chętnie uczęszczały na zaproponowane przez szkołę zajęcia pozalekcyjne; muzyczne, plastyczne, sportowe, Akademię Siatkówki,  matematyczne, teatralne,  języka angielskiego oraz  Odyseję umysłu. Ażeby  stworzyć wszystkim uczniom warunki do odniesienia sukcesu zorganizowaliśmy Klasowy Dzień Teatru, w czasie którego dzieci mogły zaprezentować efekty swojej pracy –przygotowane indywidualnie lub grupowo scenki  teatralne.

     W celu pobudzania aktywności nawet najbardziej nieśmiałych dzieci oraz działań twórczych utworzyliśmy „Klasową Akademię  Młodego Pisarza”, zachęcając do dostrzegania w swoim otoczeniu coraz więcej nowych rzeczy, zakładając jednocześnie, że  każda propozycja i sąd są akceptowane.  Dodatkowo uczniowie zdolni otrzymywali na każdy tydzień dodatkowe, nietypowe zadania.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour