• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Działania trzecioklasisów: kl.III A

     W roku szkolnym 2013-2014 klasa IIIa przystąpiła   do programu „Śniadanie daje moc” wspólnie z zaproszonym dietetykiem medycznym, lekarzem i piekarzem. Aktywnie uczestniczyła w akcji zbierania elektrośmieci. Uczeń tej klasy Kacper Bonk zebrał największą ilość punktów i w nagrodę Rada Rodziców sfinansowała jego udział w wycieczce do Władysławowa i Helu. Klasa uczestniczyła w szkolnym konkursie ortograficznym klas III. Przedstawiciele klasy reprezentowali szkołę w konkursie ekologicznym, regionalnym i języka angielskiego.  

     W ramach realizacji  kręgów tematycznych odwiedziliśmy zakład krawiecki, pojechaliśmy na zajęcia w Grodzisku  w Owidzu oraz do najnowocześniejszego w naszym rejonie zakładu utylizacji odpadów  w Starym Lesie. Największym przeżyciem dla dzieci była niewątpliwie wizyta w Przystanku św. Mikołaja w Drzewinie.

     Klasa aktywnie uczestniczyła we wszystkich akcjach charytatywnych; zbiórce nakrętek, pieniędzy w ramach akcji „Góra grosza”, zbiórce makulatury oraz pomocy dla schroniska.

     Dzieci chętnie uczęszczały na zaproponowane przez szkołę zajęcia pozalekcyjne; muzyczne, plastyczne, sportowe, Akademię Siatkówki,  matematyczne, teatralne,  języka angielskiego oraz  Odyseję umysłu. Ażeby  stworzyć wszystkim uczniom warunki do odniesienia sukcesu zorganizowaliśmy Klasowy Dzień Teatru, w czasie którego dzieci mogły zaprezentować efekty swojej pracy –przygotowane indywidualnie lub grupowo scenki  teatralne.

     W celu pobudzania aktywności nawet najbardziej nieśmiałych dzieci oraz działań twórczych utworzyliśmy „Klasową Akademię  Młodego Pisarza”, zachęcając do dostrzegania w swoim otoczeniu coraz więcej nowych rzeczy, zakładając jednocześnie, że  każda propozycja i sąd są akceptowane.  Dodatkowo uczniowie zdolni otrzymywali na każdy tydzień dodatkowe, nietypowe zadania.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour