• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Zajęcia "Odysei Umysłu"

     W minionym roku szkolnym wspólnie p. Dorota Gorczyca oraz p. Marta Bernacka prowadziły zajęcia "Odysei Umysłu". Grupę tworzyli uczniowie klas I-III, w sumie 10 osób. Podczas zajęć wykorzystywane były metody twórczego rozwiązywania problemów, angażujących kreatywne myślenie.

     Pierwszy cykl zajęć skoncentrowany był na integracji grupy  i doskonaleniu umiejętności współpracy i współdziałania.  W późniejszym czasie drużyna pracowała już nad samodzielnym rozwiązaniem wybranego problemu długoterminowego pt. Strachy na lachy. Zadaniem drużyny było zatem stworzenie i zaprezentowanie oryginalnego przedstawienia, opowiadającego o niby-nawiedzonym „domu strachów”. Drużyna miała zastosować cztery efekty specjalne, które miały w zamyśle przerazić każdego, kto w owo miejsce trafi, ale zamiast tego miały odnieść zupełnie inny skutek. W spektaklu miała wystąpić przynajmniej jedna postać, która doświadczy tych efektów specjalnych, a także narrator, który jej przeżycia będzie relacjonował publiczności. Na dodatek, cała ta „straszna” historia musiała zakończyć się w niespodziewany sposób!

Mali odyseusze świetnie się spisali. Wystąpili na dużej sali gimnastycznej
i przedstawili to co mozolnie przez parę miesięcy przygotowywali. Na koniec zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące, na które zaprosiliśmy również rodziców. Zajęcia miały charakter otwarty, gdzie rodzice byli zaproszeni do wspólnej twórczej zabawy.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour