• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Zajęcia "Odysei Umysłu"

     W minionym roku szkolnym wspólnie p. Dorota Gorczyca oraz p. Marta Bernacka prowadziły zajęcia "Odysei Umysłu". Grupę tworzyli uczniowie klas I-III, w sumie 10 osób. Podczas zajęć wykorzystywane były metody twórczego rozwiązywania problemów, angażujących kreatywne myślenie.

     Pierwszy cykl zajęć skoncentrowany był na integracji grupy  i doskonaleniu umiejętności współpracy i współdziałania.  W późniejszym czasie drużyna pracowała już nad samodzielnym rozwiązaniem wybranego problemu długoterminowego pt. Strachy na lachy. Zadaniem drużyny było zatem stworzenie i zaprezentowanie oryginalnego przedstawienia, opowiadającego o niby-nawiedzonym „domu strachów”. Drużyna miała zastosować cztery efekty specjalne, które miały w zamyśle przerazić każdego, kto w owo miejsce trafi, ale zamiast tego miały odnieść zupełnie inny skutek. W spektaklu miała wystąpić przynajmniej jedna postać, która doświadczy tych efektów specjalnych, a także narrator, który jej przeżycia będzie relacjonował publiczności. Na dodatek, cała ta „straszna” historia musiała zakończyć się w niespodziewany sposób!

Mali odyseusze świetnie się spisali. Wystąpili na dużej sali gimnastycznej
i przedstawili to co mozolnie przez parę miesięcy przygotowywali. Na koniec zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące, na które zaprosiliśmy również rodziców. Zajęcia miały charakter otwarty, gdzie rodzice byli zaproszeni do wspólnej twórczej zabawy.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour