• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

„Październik może być baśniowy…” – obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

     W naszej szkole, pod koniec października, obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Dzieci z grup przedszkolnych zostali zaproszeni do Klubu Przyjaciół Bratka i wysłuchali baśni o „Brzydkim Kaczątku”. Bratek zachęcił dzieciaki do tego, aby codziennie razem z rodzicami czytali na dobranoc.

     Klasy I-III poznały życiorys Hansa Christiana Andersena, który w dzieciństwie miał problemy w szkole, bo miał dysleksję. Jednak dzięki swojej pracy, osiągnął dużo i napisał tyle wspaniałych utworów. Uczniowie w klasach, do jednej z basni, wykonywali pracę plastyczną. Najciekawsze zawisły w naszej galerii i trzy zostały nagrodzone: Moniki Czarneckiej z IIIb, Fabiana Kaczmarka z Id i Kacpra Mallek z IIIc.

     W klasach starszych, uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną, na temat dysleksji. Dowiedzieli się, że to nie lenistwo jest powodem problemów czytania u dyslektyków. Z wielkim zaskoczeniem odebrali informację, że z dysleksją walczą osoby, które znają z mediów, np. Bartosz Opania czy Tom Cruise. Każda klasa przygotowała plakat o słynnej osobie z dysleksją.

    „Cieszę się, że dzieci z takim zaangażowaniem pracowały podczas tych dni. Myślę, że cel akcji został osiągnięty i społeczność szkolna jest świadoma, czym jest dysleksja” – powiedziała p. Ewelina Krzoska – Terapeuta pedagogiczny w naszej szkole, pomysłodawczyni akcji.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour