• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

„Październik może być baśniowy…” – obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

     W naszej szkole, pod koniec października, obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Dzieci z grup przedszkolnych zostali zaproszeni do Klubu Przyjaciół Bratka i wysłuchali baśni o „Brzydkim Kaczątku”. Bratek zachęcił dzieciaki do tego, aby codziennie razem z rodzicami czytali na dobranoc.

     Klasy I-III poznały życiorys Hansa Christiana Andersena, który w dzieciństwie miał problemy w szkole, bo miał dysleksję. Jednak dzięki swojej pracy, osiągnął dużo i napisał tyle wspaniałych utworów. Uczniowie w klasach, do jednej z basni, wykonywali pracę plastyczną. Najciekawsze zawisły w naszej galerii i trzy zostały nagrodzone: Moniki Czarneckiej z IIIb, Fabiana Kaczmarka z Id i Kacpra Mallek z IIIc.

     W klasach starszych, uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną, na temat dysleksji. Dowiedzieli się, że to nie lenistwo jest powodem problemów czytania u dyslektyków. Z wielkim zaskoczeniem odebrali informację, że z dysleksją walczą osoby, które znają z mediów, np. Bartosz Opania czy Tom Cruise. Każda klasa przygotowała plakat o słynnej osobie z dysleksją.

    „Cieszę się, że dzieci z takim zaangażowaniem pracowały podczas tych dni. Myślę, że cel akcji został osiągnięty i społeczność szkolna jest świadoma, czym jest dysleksja” – powiedziała p. Ewelina Krzoska – Terapeuta pedagogiczny w naszej szkole, pomysłodawczyni akcji.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour