• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Nocne zajęcia w szkole

     W piątek 9 stycznia, w Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gd., odbyła się "Nocka w szkole". W zajęciach uczestniczyło 27 dzieci uczęszczających do klas III-VI. Ideą zajęć było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego bez komputera i telefonu komórkowego.  W związku z tym program "Nocki" został tak skonstruowany by dać  dzieciom jak najwięcej pomysłów na ciekawe zorganizowanie sobie czasu wolnego. Wystartowaliśmy o godzinie 19.00. Pierwszym punktem programu było ustalenie zasad i spisanie kontraktu w ramach, którego wszystkie telefony trafiły do nocnego depozytu. Początkowo nie spotkało się to z aprobatą dzieci, jednak ostatecznie uczestnicy przyjęli tę zasadę. Następnie w auli szkolnej wszyscy  wzięli udział w zabawach i grach integracyjnych  z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej oraz tańczyli Zumbę. Podczas gdy trwały przygotowania do kolacji, którą przygotowywali wolontariusze  ( PSP nr 2 w Starogardzie Gd. jest jedyną szkołą podstawową w której działa "Szkolny Klub Wolontariusza" ), uczniowie mieli okazję poprzez Karaoke wypróbować swoich sił w śpiewaniu znanych utworów. Po kolacji odbył się turniej gier stolikowych " starych i nowych", w który zaangażowała się cała grupa maratonu nocnego, i nikomu nie przeszkadzało, że jest północ....Po toalecie wieczornej, kiedy każdy ulokował się w śpiworze, wolontariusze z szóstej klasy przygotowali kakao na przyjemne słuchanie opowiadań w ramach akcji "Poczytaj Bratkowi". Na wytrwałych i nocnych marków czekała projekcja filmów na dobry sen.

     Zdaniem organizatorek (pani psycholog, pedagog i logopedy) "Nocka w szkole" odniosła sukces, ponieważ rano dzieci wychodząc ze szkoły zapomniały o odebraniu telefonów z depozytu, pomimo małej ilości snu, były uśmiechnięte i dopytywały kiedy będzie następna.

     Co roku w PSP2 organizujeszereg uroczystości, imprez kulturalnych  oraz przedsięwzięć angażujących uczniów do współpracy wspierając rozwój i zainteresowania dziecka. Między innymi akcja „Noc w szkole” miała dostarczyć dzieciom wiele wrażeń i pomysłów na ciekawe spędzania czasu bez wszechobecnego Internetu.

http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/psp-nr-2-w-starogardzie-zamiast-internetu-noc-w-szkole,3252378,artgal,t,id,tm.html

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour