• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Nocne zajęcia w szkole

     W piątek 9 stycznia, w Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gd., odbyła się "Nocka w szkole". W zajęciach uczestniczyło 27 dzieci uczęszczających do klas III-VI. Ideą zajęć było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego bez komputera i telefonu komórkowego.  W związku z tym program "Nocki" został tak skonstruowany by dać  dzieciom jak najwięcej pomysłów na ciekawe zorganizowanie sobie czasu wolnego. Wystartowaliśmy o godzinie 19.00. Pierwszym punktem programu było ustalenie zasad i spisanie kontraktu w ramach, którego wszystkie telefony trafiły do nocnego depozytu. Początkowo nie spotkało się to z aprobatą dzieci, jednak ostatecznie uczestnicy przyjęli tę zasadę. Następnie w auli szkolnej wszyscy  wzięli udział w zabawach i grach integracyjnych  z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej oraz tańczyli Zumbę. Podczas gdy trwały przygotowania do kolacji, którą przygotowywali wolontariusze  ( PSP nr 2 w Starogardzie Gd. jest jedyną szkołą podstawową w której działa "Szkolny Klub Wolontariusza" ), uczniowie mieli okazję poprzez Karaoke wypróbować swoich sił w śpiewaniu znanych utworów. Po kolacji odbył się turniej gier stolikowych " starych i nowych", w który zaangażowała się cała grupa maratonu nocnego, i nikomu nie przeszkadzało, że jest północ....Po toalecie wieczornej, kiedy każdy ulokował się w śpiworze, wolontariusze z szóstej klasy przygotowali kakao na przyjemne słuchanie opowiadań w ramach akcji "Poczytaj Bratkowi". Na wytrwałych i nocnych marków czekała projekcja filmów na dobry sen.

     Zdaniem organizatorek (pani psycholog, pedagog i logopedy) "Nocka w szkole" odniosła sukces, ponieważ rano dzieci wychodząc ze szkoły zapomniały o odebraniu telefonów z depozytu, pomimo małej ilości snu, były uśmiechnięte i dopytywały kiedy będzie następna.

     Co roku w PSP2 organizujeszereg uroczystości, imprez kulturalnych  oraz przedsięwzięć angażujących uczniów do współpracy wspierając rozwój i zainteresowania dziecka. Między innymi akcja „Noc w szkole” miała dostarczyć dzieciom wiele wrażeń i pomysłów na ciekawe spędzania czasu bez wszechobecnego Internetu.

http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/psp-nr-2-w-starogardzie-zamiast-internetu-noc-w-szkole,3252378,artgal,t,id,tm.html

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour