• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Pomysł na ciekawe zajęcia - samoobrona

    Stało się zwyczajem, ze uczniowie klas VI naszej szkoły w ramach zajęć WDŻ-tu uczęszczają na zajęcia samoobrony. I także w tym roku zdecydowaliśmy się poprosić Pana Jacka o poprowadzenie zajęć dla nas. Wstęp zajęć - to jak zwykle zasady bezpieczeństwa. Musimy wiedzieć, po co są organizowane te zajęcia i jaki jest ich cel. A nam przyświeca jeden cel - umieć się obronić, gdy grozi nam niebezpieczeństwo.

Pan Jacek po kolei wyjaśniał, co robi, jak robi i jaki ma to przynieść efekt. Zaczęliśmy ćwiczyć. Ale niestety, co łatwo wyglądało- trudno było czasami wykonać. Jednak wiemy, że nic nie przychodzi od razu. Więc ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy… aż udało się prawidłowo wykonać zadanie. Potem kolejne i następne, aż Pan Jacek uśmiechał się zadowolony z naszych postępów.

Ostatnim etapem naszego „szkolenia” był boks. Poznaliśmy ciosy, jak je zadawać i jak się przed nimi bronić. I niestety, na koniec Pan Jacek  udowodnił, że nie mamy kondycji. Wcale!! Z każdym z nas walczył po minucie w rękawicach bokserskich. Albo zapominaliśmy się bronić, albo atakować albo… oddychać! Zmęczeni padaliśmy na matę.

Warto było? Tak. Na takie zajęcia możemy chodzić nawet kilka razy w tygodniu.

Uczniowie klas VI

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour