• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Pomysł na ciekawe zajęcia - samoobrona

    Stało się zwyczajem, ze uczniowie klas VI naszej szkoły w ramach zajęć WDŻ-tu uczęszczają na zajęcia samoobrony. I także w tym roku zdecydowaliśmy się poprosić Pana Jacka o poprowadzenie zajęć dla nas. Wstęp zajęć - to jak zwykle zasady bezpieczeństwa. Musimy wiedzieć, po co są organizowane te zajęcia i jaki jest ich cel. A nam przyświeca jeden cel - umieć się obronić, gdy grozi nam niebezpieczeństwo.

Pan Jacek po kolei wyjaśniał, co robi, jak robi i jaki ma to przynieść efekt. Zaczęliśmy ćwiczyć. Ale niestety, co łatwo wyglądało- trudno było czasami wykonać. Jednak wiemy, że nic nie przychodzi od razu. Więc ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy… aż udało się prawidłowo wykonać zadanie. Potem kolejne i następne, aż Pan Jacek uśmiechał się zadowolony z naszych postępów.

Ostatnim etapem naszego „szkolenia” był boks. Poznaliśmy ciosy, jak je zadawać i jak się przed nimi bronić. I niestety, na koniec Pan Jacek  udowodnił, że nie mamy kondycji. Wcale!! Z każdym z nas walczył po minucie w rękawicach bokserskich. Albo zapominaliśmy się bronić, albo atakować albo… oddychać! Zmęczeni padaliśmy na matę.

Warto było? Tak. Na takie zajęcia możemy chodzić nawet kilka razy w tygodniu.

Uczniowie klas VI

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour