• 4
  • 2
  • 3
  • 1
  • 6
  • 5
     
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki  i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

I Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III

PROTOKÓŁ
Z I REJONOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO 
KLAS TRZECICH
(7 MAJA 2015 R.)

     Dnia 07.05.2015 r. o godz. 12.00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gd. Rozpoczął się I Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III. Celem konkursu jest propagowanie języka angielskiego wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

     Organizowanie rejonowego konkursu językowego pozwala na popularyzowanie i upowszechnianie języka i kultury angielskiej w Polsce oraz umożliwia integrację dzieci i nauczycieli powiatu starogardzkiego.

     Gościem specjalnym konkursu była Tessa Abberley dyrektorka i nauczycielka szkoły podstawowej w Anglii.

     W konkursie wzięło udział 22 dzieci z miejskich i gminnych szkół podstawowych. Dzieci musiały rozwiązać 6 zadań w ciągu 45 minut.

     Po wyrównanych zmaganiach rozstrzygnięto wyniki konkursu

I miejsce zajęła Claudia Szymańska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starogardzie Gdańskim uzyskując 57/60 pkt.
II miejsce zajęła Julia Piórkowska z Zespołu Szkół Publicznych w Kokoszkowach w uzyskując 56,5/60 pkt.
III miejsce zajął Stanisław Oryl z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starogardzie Gdańskim uzyskując 56/60pkt.
Wyróżnienie otrzymał Kacper Ogonowski z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim

Pozostała klasyfikacja

Lp.

Nazwisko i imię

Miejscowość

Ilość uzyskanych punktów

1.

Zuzanna Urban

PSP 3 Starogard Gdański

48

2.

Wiktoria Wyka

PSP 6 Żabno

44

3.

Natalia Maziakowska

PSP 6 Żabno

50,5

4.

Sergiusz Troka

ZSP w Kokoszkowach

48

5.

Patrycja Ciara

ZSP w Bobowie

42

6.

Igor Szweda

ZSP w Bobowie

44,5

7.

Damian Malejko

ZSiW Rywałd

39

8.

Wojciech Schroeder

ZSiW Rywałd

44,5

9.

Błażej Kiwacz

PSP im. B. Janowicza, Brzeźno Wielkie

45,5

10.

Ksawier Witakowski

PSP im. B. Janowicza, Brzeźno Wielkie

39

11.

Dominik Syrkowski

PSP 4 Starogard Gdański

52

12.

Lena Gomuła

PSP 4 Starogard Gdański

47,5

13.

Jacek Cichocki

PSP Rywałd

31

14.

Łukasz Bazowski

PSP Rywałd

31

15.

Paweł Rogowski

Katolicka Szkoła Podstawowa Starogard Gd.

36

16.

Konrad Kwaśniewski

Katolicka Szkoła Podstawowa Starogard Gd.

22,5

17.

Laura Karolewska

PSP 2 Starogard Gd.

42

18.

Patryk Szulc

PSP 2 Starogard Gd.

31,5

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour