• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Znane i nieznane miejsca Owidza

    11 maja, podczas pieszej wycieczki do Owidza (10 km)uczniowie Klubu czytelniczego i koła turystycznego przekonali się, jak wiele można jeszcze poznać dróg, miejsc i rzeczy w naszej okolicy. Dziękujemy Państwu Dietrich za wspaniałą gościnę.

     Niżej prezentujemy relacje uczestników wycieczki.

 

Pierwszy raz szłam taką długą drogą do Owidza. Kinga

Bardzo chciałam trzymać owieczki i tak zrobiłam. Wspięłam się na szczyt Owidza. Julia

Bardzo podobało mi się, kiedy piekliśmy kiełbaski. Niektórym pospadały do ogniska, ale to szczegół. Też fajnie było, jak biegaliśmy po placu zabaw na boso, albo zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach. Natalia G.

Bardzo podobała mi się droga do Owidza i wszystkie zwierzęta. Było bardzo wesoło
i śmiesznie.

W ogóle się nie nudziłam i jestem z tego zadowolona. Elwira

Na ognisku spadła mi kiełbaska… i piekłem później tylko chleb. Robert

Widziałam kurę w ubikacji wysiadującą jajka… Maja

Spadłam z huśtawki na drzewie i dalej się świetnie bawiłam. Weronika

Miałam na rękach owcę i gąsiątko. Oliwia G.

Pierwszy raz szłam 10 km. Wiktoria Sz.

Wesołe piosenki śpiewane podczas wyprawy, wprawiały mnie w świetny nastrój. Zwierzęta były słodkie J Oliwia D.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour