• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

     W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych  przybliżono uczniom tematykę niepełnosprawności, tym samym wdrożono ich do prezentowania postawy tolerancyjnej wobec osób z niepełnosprawnością. Ponadto, prowadzono działania mające ukazać uczniom, iż pomimo występujących między ludźmi różnic, każdy powinien być traktowany w jednakowy  sposób, z należnym mu szacunkiem oraz godnością.

     W związku z tym podjęto liczne działania. W oddziałach przedszkolnych przeczytano bajki terapeutyczne dotyczące niepełnosprawności, omówiono ich treści oraz kolorowano tematyczne obrazki. Wszystkie klasy zostały  zapoznane z tematyką niepełnosprawności poprzez prezentację multimedialną. Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym pt. „Osoby niepełnosprawne wśród nas”. Na holu szkoły zorganizowano wystawę prac uczniów. Do klas IV-VI należało wykonanie plakatu pt. „Słynny niepełnosprawny”. Wykonane przez uczniów plakaty zostały zawieszone na drzwiach poszczególnych klas. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w celu pogłębieia wiedzy uczniów i rodziców przygotowano tablicę z informacjami na temat niepełnosprawności.

     Dzięki podjętym działaniom wzrosła świadomość społeczności uczniowskiej na temat funkcjonowania i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour