• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     Zwrócenie społecznej uwagi na temat dziecięcego autyzmu oraz silniejsze zaakcentowanie problemów i potrzeb osób dotkniętych tą chorobą to założenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Fundacja JiM zorganizowała kampanię społeczną „Polska na niebiesko”, w tym roku pod hasłem: „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”. Również w naszym mieście zorganizowano niebieski marsz, do którego przyłączyła się i nasza szkoła.

     Społeczność szkolna starogardzkiej Dwójeczki zrealizowała też inne działania zwiększające świadomość uczniów w tym zakresie: dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat autyzmu, ubrały się na niebiesko, udekorowały w tym kolorze okna, przygotowały niebieskie odciski dłoni, z których podczas uroczystego apelu utworzyły falę oraz wypuściły „do nieba” 200 niebieskich balonów z helem. Ponadto, na oficjalnej stronie JiM pojawiła się żarówka naszej szkoły z opisem podejmowanych przez nas działań. Działania starogardzkiej Dwójeczki zachwyciły oraz wzruszyły członków Stowarzyszenia „Dzieci Kociewia” (w tym rodziców dzieci z autyzmem), którzy byli obecni podczas apelu podsumowującego. Jesteśmy dumni z postawy uczniów oraz pozostałych osób zaangażowanych w akcję.

     Dziękujemy za owocną współpracę i wsparcie Stowarzyszeniu Dzieci Kociewia oraz sklepowi „Hulanka”. Deklarujemy, iż to nie ostatnia akcja społeczna, w którą zaangażowaliśmy się.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour