• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Obchody Dnia Ziemi

     W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Tatuś jednej z uczennic, pan Marek Duzowski rozmawiał z dziećmi o potrzebie poszukiwania i odkrywania nowych proekologicznych źródeł energii, o szkodach jakie w środowisku naturalnym powoduje spalanie paliw kopalnych oraz wadach i zaletach poszczególnych rodzajów odnawialnych źródeł energii. Każdy mógł z bliska obejrzeć kolektory i panele, dzięki czemu po spotkaniu uczniowie potrafi scharakteryzować poszczególne odnawialne źródła energii. Swoją wiedzę mogli zaprezentować w konkursie wiedzy zorganizowanym na zakończenie spotkania. Zwycięzca otrzymał nagrodę, którą był zestaw zabawek do samodzielnego składania zasilany energią słoneczną.

     Ponadto dzieci z klasy 1d i 2c z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowały przedstawienie pt. "Ścieżka pod górkę", w którym pokazały nam, że "świat jest pełen dziwnych stworzeń, ale każdy żyć tu może"... Zielony Apel był także wspaniałą okazją do podsumowania akcji "Dwa słowa o segregacji, czyli jak i po co segregować odpady". Od połowy marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Poszerzali również swoją wiedzę z zakresu wpływu działań człowieka na środowisko naturalne oraz dowiedzieli się, w jaki sposób zapobiegać zanieczyszczaniu naszej planety. Zajęciom towarzyszyły warsztaty upcyklingu. Dzieci z klas
I-III przetwarzali odpady na nowe przedmioty użytkowe. Tak powstały wspaniałe skarbonki, samochodziki, zwierzątka i inne zabawki.

    Zwieńczeniem warsztatów było zorganizowanie dwóch konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: 

1. Konkurs na eko-torbę wykonaną z surowców wtórnych. Projektanci toreb zaskoczyli nas swoją pomysłowością.
2. Konkurs na śmiecio- wynalazek. Kreatywność uczniów i postawa proekologiczna jest nadzieją dla całej ludzkości! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji i konkursów:)
Pamiętajcie! Wykorzystując odpady zmieniacie świat na lepszy!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour