• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Zakładu Farmaceutycznego Polpharma

     W sobotę 23 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli w niezwykłym pokazie. Podczas Dni Otwartych Zakładu Farmaceutycznego Polpharma w Starogardzie Gdańskim dzieci, wspólnie z ratownikami, strażakami i policjantami przedstawiły scenkę udzielania pierwszej pomocy podczas symulacji wypadku drogowego. Dzieci wcieliły się w główne role i zgodnie z założeniem scenariusza patrol policji przybył jako pierwszy na miejsce wypadku, gdzie zakleszczone w aucie były 3 osoby poszkodowane.

     W czasie pokazu dzieci pod opieką Policjanta potrafiły:
- ocenić miejsce zdarzenia i odpowiednio je zabezpieczyć;
- ocenić stan poszkodowanych;
- przekazać informacje do widzów a także do Dyżurnego Policji o zastanej sytuacji oraz o stanie zdrowia poszkodowanych;
- udzielić wstępnej pierwszej pomocy (poszkodowanych nie szło ewakuować) oraz zapewnić komfort psychiczny;
- przekazać zastaną sytuację dowódcy PSP.

     Dzieci odgrywające role Strażaków udowodniły dorosłym, że świetnie dają sobie radę podczas akcji ratowniczej. Pod opieką zawodowych Strażaków z PSP w Starogardzie Gdańskim poradziły sobie z:
- przejęciem sytuacji od oficera policji;
- ponowną oceną miejsca zdarzenia, zabezpieczenia auta itd.;
- oceną osób poszkodowanych;
- zaopatrzeniem ran, założeniem szyn unieruchamiających złamane kończyny, zakładaniem kołnierza ortopedycznego itd. ;
- ułożeniem poszkodowanego na desce ortopedycznej, zapewnieniem komfortu psychicznego i termicznego.

     Dzieci odgrywające role Ratowników pod opieką Ratowników Kociewskiego Centrum Zdrowia pokazały:
- jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową,
- jak użyć defibrylatora,
- zapewnić pomoc osobom poszkodowanym.

     Celem pokazu było udowodnienie starszym, że pomaganie nie jest takie trudne, a zaangażowanie i praca dzieci miała na celu zawstydzić często obojętnych na krzywdę poszkodowanych dorosłych.
Dzieci nie tylko wspaniale zaangażowały się w działania, ale także potrafiły zakładać unieruchomienia kończyn, opatrunki, kołnierze, prowadzić RKO z użyciem AED.

     Dzieciaki oraz osoby dorosłe mogły też dowiedzieć się od nas na czym polega praca służb ratowniczych.. Podczas pokazu policjanci, strażacy i ratownicy omawiali swoje działania, na czym polega ich praca i co jeszcze można zrobić, jak się zachować itd.

     Bardzo dziękujemy Kociewskiemu Centrum Zdrowia za zaproszenie nas do udziału w tak niezwykłej akcji, wsparcie, pomoc i lekcje udzielania pierwszej pomocy. Szczególne podziękowania dla Pana Adriana za poświęcony nam swój prywatny czas, cierpliwość, wspaniałą współpracę i opis wydarzeń. Dziękujemy też Panu Arturowi Hossa za udostępnienie nam zdjęć z pokazu.

     Czekamy jeszcze na filmik i dalsze zdjęcia, które będziemy uzupełniać na naszej stronie.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour