• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Konkurs plastyczny dla świetlic szkolnyc…

Konkurs plastyczny dla świetlic szkolnych

Nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym dla świetlic szkolnych pt. "LAP BOOK- zwierzęta wodne, czyli niesamowity świat rzek, jezior, mórz i oceanów".

Więcej...

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku w naszej szkole  zorganizowaliśmy  obchody Światowego  Dnia Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem „Życzliwość ma moc”.

Więcej...

Dyktando Kociewskie

Dyktando Kociewskie

17 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym  Dyktando Kociewskie pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr6.

Więcej...

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Odebranie niepodległości, przejęcie ziem polskich przez zaborców, odrodzenie Polski, taniec z flagą - tak uczniowie zaprezentowali te ważne wydarzenia z historii Polski, które wszyscy oglądali z zaciekawieniem i wzruszeniem.

Więcej...

Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patrio…

Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. 20 uczniów z klas 2-8 zaprezentowało przed komisją utwory o charakterze patriotycznym.

Więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 

Więcej...

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 19 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji mogliśmy obejrzeć przedstawienie, którego głównym celem było zachęcenie do nauki języków obcych.

Więcej...

Dzień dysleksji

Dzień dysleksji

     11 października nasza szkoła uczestniczyła w grze terenowej „Nie daj się dysleksji”.  Drużyny zebrały się przed Ratuszem Staromiejskim na Rynku i po otrzymaniu koperty z instrukcjami wraz z...

Więcej...

Wycieczka do osady słowiańskiej w Sławut…

Wycieczka do osady słowiańskiej w Sławutowie

Dnia 6 października 2022 roku uczniowie z klas 7a, 7b, 6b, 5b, 4a wzięli udział w wycieczce do osady słowiańskiej w Sławutowie, gdzie odbyli prawdziwą podróż do przeszłości.

Więcej...

Uroczysta przysięga wojskowa na starogar…

Uroczysta przysięga wojskowa na starogardzkim Rynku

 30 września 2022 roku uczniowie klasy 7 a i 8 b uczestniczyli w uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy. Na Rynku w Starogardzie Gdańskim o godz. 10:00 odbyła się uroczysta przysięga wojskowa.

Więcej...

Uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Zakładu Farmaceutycznego Polpharma

     W sobotę 23 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli w niezwykłym pokazie. Podczas Dni Otwartych Zakładu Farmaceutycznego Polpharma w Starogardzie Gdańskim dzieci, wspólnie z ratownikami, strażakami i policjantami przedstawiły scenkę udzielania pierwszej pomocy podczas symulacji wypadku drogowego. Dzieci wcieliły się w główne role i zgodnie z założeniem scenariusza patrol policji przybył jako pierwszy na miejsce wypadku, gdzie zakleszczone w aucie były 3 osoby poszkodowane.

     W czasie pokazu dzieci pod opieką Policjanta potrafiły:
- ocenić miejsce zdarzenia i odpowiednio je zabezpieczyć;
- ocenić stan poszkodowanych;
- przekazać informacje do widzów a także do Dyżurnego Policji o zastanej sytuacji oraz o stanie zdrowia poszkodowanych;
- udzielić wstępnej pierwszej pomocy (poszkodowanych nie szło ewakuować) oraz zapewnić komfort psychiczny;
- przekazać zastaną sytuację dowódcy PSP.

     Dzieci odgrywające role Strażaków udowodniły dorosłym, że świetnie dają sobie radę podczas akcji ratowniczej. Pod opieką zawodowych Strażaków z PSP w Starogardzie Gdańskim poradziły sobie z:
- przejęciem sytuacji od oficera policji;
- ponowną oceną miejsca zdarzenia, zabezpieczenia auta itd.;
- oceną osób poszkodowanych;
- zaopatrzeniem ran, założeniem szyn unieruchamiających złamane kończyny, zakładaniem kołnierza ortopedycznego itd. ;
- ułożeniem poszkodowanego na desce ortopedycznej, zapewnieniem komfortu psychicznego i termicznego.

     Dzieci odgrywające role Ratowników pod opieką Ratowników Kociewskiego Centrum Zdrowia pokazały:
- jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową,
- jak użyć defibrylatora,
- zapewnić pomoc osobom poszkodowanym.

     Celem pokazu było udowodnienie starszym, że pomaganie nie jest takie trudne, a zaangażowanie i praca dzieci miała na celu zawstydzić często obojętnych na krzywdę poszkodowanych dorosłych.
Dzieci nie tylko wspaniale zaangażowały się w działania, ale także potrafiły zakładać unieruchomienia kończyn, opatrunki, kołnierze, prowadzić RKO z użyciem AED.

     Dzieciaki oraz osoby dorosłe mogły też dowiedzieć się od nas na czym polega praca służb ratowniczych.. Podczas pokazu policjanci, strażacy i ratownicy omawiali swoje działania, na czym polega ich praca i co jeszcze można zrobić, jak się zachować itd.

     Bardzo dziękujemy Kociewskiemu Centrum Zdrowia za zaproszenie nas do udziału w tak niezwykłej akcji, wsparcie, pomoc i lekcje udzielania pierwszej pomocy. Szczególne podziękowania dla Pana Adriana za poświęcony nam swój prywatny czas, cierpliwość, wspaniałą współpracę i opis wydarzeń. Dziękujemy też Panu Arturowi Hossa za udostępnienie nam zdjęć z pokazu.

     Czekamy jeszcze na filmik i dalsze zdjęcia, które będziemy uzupełniać na naszej stronie.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour