• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Gra terenowa "Starogard - nasze miasto"

     11 maja na terenie naszego grodu rozegrała się gra terenowa "Starogard - nasze miasto" organizowana przez Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gdańskim, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego.

     Współorganizatorami były starogardzkie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 1, na terenie których znajdowały się punkty zaliczeniowe, oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 odpowiedzialne za przygotowanie części artystycznej.

     Sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta Starogard Gdański oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. 

     Celem gry była popularyzacja historii, kultury i tradycji Kociewia, prezentacja walorów Starogardu, poznanie różnych bibliotek, kształtowanie aktywnej postawy wobec dziedzictwa regionalnego, doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji z różnych źródeł.

     Nasz trzyosobowy zespół wraz z Panią Marysią Gaca-Mischke wyruszył ze Szkoły Podstawowej nr 1. Potem odwiedził trzy punkty zaliczeniowe w szkołach, m.in. w naszej dwójeczce gdzie uczniowie rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Ostatni z punktów znajdował się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na uczniów, którzy ukończyli zadania, czekał poczęstunek i projekcja filmu "Kamień", ekranizacji legendy o Diabelskim Kamieniu w Pinczynie zrealizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "All Art". Zapraszamy do oglądania relacji również na Facebooku.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour