• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzi…

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1803739470119624&set=pcb.1803740893452815 7 czerwca odbył się wernisaż prac XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie. Nasze uczennice: Milena Gajdowska i Julia Pawłowicz miały możliwość uczestniczenia...

Więcej...

Wycieczka do Warszawy kl. 6

Wycieczka do Warszawy kl. 6

W dniach 3-5 czerwca 2024r. klasy 6a, 6b, 6c i kilka osób z 7a wybrały się na wymarzoną wycieczkę do Warszawy. Staraliśmy się odwiedzić najważniejsze miejsca w naszej pięknej stolicy:...

Więcej...

Lekcja z legendą

Lekcja z legendą

W poniedziałek 3 czerwca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 gościła znana graficzka, plakacistka oraz autorka Legend o Starogardzie Gdańskim, pani Martyna Pazera. Uczniowie klasy IIIa mieli zaszczyt wysłuchać...

Więcej...

Lekcja malarstwa

Lekcja malarstwa

W środę 29 maja uczniowie klasy 2a świętowali zbliżający się Dzień Dziecka. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził starogardzki artysta malarz pan Józef Olszynka.

Więcej...

Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

28 maja przeprowadzono w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała przedstawicielka Policji w Starogardzie Gd., Pani Katarzyna.

Więcej...

Fabryka czekolady

Fabryka czekolady

W poniedziałek 27 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w smakowitych warsztatach czekolady. Każdy uczestnik miał możliwość przygotowania własnej słodkiej niespodzianki. 

Więcej...

Dzień Matki

Dzień Matki

Klasy III oraz klasa IB dla Kochanych Mam:) https://youtube.com/shorts/tRKA9_5WuSA?feature=share

Więcej...

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Pozna…

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”

https://terazprudnik.pl/2024/05/widza-dalej-i-chca-mocniej/ W dniach 24-26 maja nasze uczennice z klasy 5b Lena Krawczyk i Oliwia Lemka uczestniczyły w Centralnym Zlocie Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” PTTK.

Więcej...

Wszyscy Święci balują w…

 

  Wszyscy Święci balują w… Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gdańskim. 

 

     W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych szkoła przy współpracy z Parafią Św. Katarzyny zorganizowała bal Wszystkich Świętych. 

Choć ponury listopad zagląda przez okna, to „dwójeczka” tętni radością i życiem. Uczniowie przebrali się za swoich świętych patronów i postaci biblijne. Podczas zabawy nie zabrakło konkursów oraz wyboru króla 
i królowej balu.

 - W klasach I-III Królową Balu została Nadia Ila, która przybliżyła nam postać św. Agaty, 
a Królem Balu został Artur Kresiński, który przypomniał nam postać naszego wielkiego rodaka - Jana Pawła II.

- W klasach IV-VI Król i Królowa Balu, to postaci biblijne. Aleksandra Zielińska zaprezentowała nam postać Matki Jezusa - Marii, a Wiktor Brągoszewski wcielił się w postać Mojżesza. 

     Bal był inicjatywą księdza uczącego w naszej szkole oraz kilku nauczycielek. Ksiądz Lesław wraz z innymi księżmi z Parafii św Katarzyny, w zeszłym roku zorganizował podobny bal dla parafian. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, więc w tym roku nasza szkoła włączyła swoich uczniów do zabawy.

     Postaci biblijne i święci są dla wszystkich przykładem i wzorem do naśladowania, wezwaniem do czynienia dobra. Święci mimo różnych trudności życiowych są osobami niezwykle optymistycznymi i radosnymi. Bal Wszystkich Świętych, to ogromny przypływ radości i miłości. Ponadto ta nowa forma zabawy pobudza kreatywność dzieci i zachęca do poszerzania wiedzy na temat swoich patronów.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour