• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Wszyscy Święci balują w…

 

  Wszyscy Święci balują w… Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gdańskim. 

 

     W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych szkoła przy współpracy z Parafią Św. Katarzyny zorganizowała bal Wszystkich Świętych. 

Choć ponury listopad zagląda przez okna, to „dwójeczka” tętni radością i życiem. Uczniowie przebrali się za swoich świętych patronów i postaci biblijne. Podczas zabawy nie zabrakło konkursów oraz wyboru króla 
i królowej balu.

 - W klasach I-III Królową Balu została Nadia Ila, która przybliżyła nam postać św. Agaty, 
a Królem Balu został Artur Kresiński, który przypomniał nam postać naszego wielkiego rodaka - Jana Pawła II.

- W klasach IV-VI Król i Królowa Balu, to postaci biblijne. Aleksandra Zielińska zaprezentowała nam postać Matki Jezusa - Marii, a Wiktor Brągoszewski wcielił się w postać Mojżesza. 

     Bal był inicjatywą księdza uczącego w naszej szkole oraz kilku nauczycielek. Ksiądz Lesław wraz z innymi księżmi z Parafii św Katarzyny, w zeszłym roku zorganizował podobny bal dla parafian. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, więc w tym roku nasza szkoła włączyła swoich uczniów do zabawy.

     Postaci biblijne i święci są dla wszystkich przykładem i wzorem do naśladowania, wezwaniem do czynienia dobra. Święci mimo różnych trudności życiowych są osobami niezwykle optymistycznymi i radosnymi. Bal Wszystkich Świętych, to ogromny przypływ radości i miłości. Ponadto ta nowa forma zabawy pobudza kreatywność dzieci i zachęca do poszerzania wiedzy na temat swoich patronów.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour