• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

"Odblaskowe pierwszaki" w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły"

    Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim kilkuset pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w mieście i gminie Starogard Gdański uczestniczyło w spotkaniach z policjantami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły". Zorganizowane na początku roku szkolnego wspólne lekcje z mundurowymi były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań oraz wręczenia dzieciom elementów odblaskowych.

     Na przełomie września i października policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną ze starogardzkiej komendy uczestniczyli w pogadankach zorganizowanych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły". Przedsięwzięciem tym objęci zostali pierwszoklasiści wszystkich szkół podstawowych w mieście i gminie Starogard. W trakcie spotkań z uczniami, którzy dopiero rozpoczęli swoją szkolną edukację funkcjonariusze omówili zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu.

     Dzięki prelekcji dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w jaki sposób postępować w kontakcie z osobą obcą czy agresywnym psem. Wspólne spotkania z uczniami były również doskonałą okazją do przybliżenia zawodu policjanta oraz przekazania informacji o tym jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo.

     Aby dzieci były bardziej widoczne na drodze, a tym samym bezpieczne, każde z nich otrzymało od funkcjonariuszy odblaskową zawieszkę, której zakup sfinansował Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim. Poza tym, najmłodsi uczniowie starogardzkich szkół otrzymali opaskę, kamizelkę i worek odblaskowy oraz ledowo-odblaskową zawieszkę, których zakup sfinansował Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour