• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Nauczyciele - dzieciom (i nie tylko...) czyli Szkolne Jasełka Bożonarodzeniowe

     W tym roku szkolne Jasełka były wyjątkowe i niezapomniane - przygotowane i zagrane przez nauczycieli dla uczniów i ich bliskich oraz dla zaproszonych na tę uroczystość gości.

     Pomysłodawcami Jasełek byli: P. Maria Gaca-Mischke, ks. Lesław Idzik i P. Patrycja Szachta; całość wyreżyserowała i czuwała nad wszystkim P. Maria Gaca-Mischke, a muzycznego wsparcia udzieliła P. Anna Szmaglińska.

     Podczas przedstawienia dzieci mogły zobaczyć swoich nauczycieli w innych niż zazwyczaj rolach. Na scenie pojawiły się: anioły i cherubiny, pasterze, Święta Rodzina, Trzej Królowie, posłaniec, staruszka, święta Elżbieta, Archanioł Gabryel. Jasełka z udziałem nauczycieli ukazały noc narodzin Jezusa w sposób nieco inny, zabawny - ale i zmuszający do refleksji.

     Występ 22 grudnia 2016 roku na szkolnej scenie był jedyny w swoim rodzaju. Nauczyciele w specjalnie przygotowanych kostiumach i w przepięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, wprowadzili widzów w świąteczny nastrój, ukazując magię i moc Bożego Narodzenia. Społeczność szkoły oraz zaproszeni goście mogli wspólnie kolędować i przeżywać radość z przyjścia na świat Zbawiciela.

     Nauczyciele mieli okazję poznać, jak to jest być aktorem i poczuć tremę, która towarzyszy takim występom. Gromkie brawa i wybuchy śmiechu widzów wynagrodziły jednak artystom tremę i stres związany z tym przedsięwzięciem.
Na koniec pani dyrektor, Mariola Ałtyn, która wcieliła się w rolę Anioła, złożyła wszystkim uczestnikom pełne ciepła i życzliwości życzenia świąteczne i noworoczne.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour