• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Nauczyciele - dzieciom (i nie tylko...) czyli Szkolne Jasełka Bożonarodzeniowe

     W tym roku szkolne Jasełka były wyjątkowe i niezapomniane - przygotowane i zagrane przez nauczycieli dla uczniów i ich bliskich oraz dla zaproszonych na tę uroczystość gości.

     Pomysłodawcami Jasełek byli: P. Maria Gaca-Mischke, ks. Lesław Idzik i P. Patrycja Szachta; całość wyreżyserowała i czuwała nad wszystkim P. Maria Gaca-Mischke, a muzycznego wsparcia udzieliła P. Anna Szmaglińska.

     Podczas przedstawienia dzieci mogły zobaczyć swoich nauczycieli w innych niż zazwyczaj rolach. Na scenie pojawiły się: anioły i cherubiny, pasterze, Święta Rodzina, Trzej Królowie, posłaniec, staruszka, święta Elżbieta, Archanioł Gabryel. Jasełka z udziałem nauczycieli ukazały noc narodzin Jezusa w sposób nieco inny, zabawny - ale i zmuszający do refleksji.

     Występ 22 grudnia 2016 roku na szkolnej scenie był jedyny w swoim rodzaju. Nauczyciele w specjalnie przygotowanych kostiumach i w przepięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, wprowadzili widzów w świąteczny nastrój, ukazując magię i moc Bożego Narodzenia. Społeczność szkoły oraz zaproszeni goście mogli wspólnie kolędować i przeżywać radość z przyjścia na świat Zbawiciela.

     Nauczyciele mieli okazję poznać, jak to jest być aktorem i poczuć tremę, która towarzyszy takim występom. Gromkie brawa i wybuchy śmiechu widzów wynagrodziły jednak artystom tremę i stres związany z tym przedsięwzięciem.
Na koniec pani dyrektor, Mariola Ałtyn, która wcieliła się w rolę Anioła, złożyła wszystkim uczestnikom pełne ciepła i życzliwości życzenia świąteczne i noworoczne.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour