• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzi…

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1803739470119624&set=pcb.1803740893452815 7 czerwca odbył się wernisaż prac XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie. Nasze uczennice: Milena Gajdowska i Julia Pawłowicz miały możliwość uczestniczenia...

Więcej...

Wycieczka do Warszawy kl. 6

Wycieczka do Warszawy kl. 6

W dniach 3-5 czerwca 2024r. klasy 6a, 6b, 6c i kilka osób z 7a wybrały się na wymarzoną wycieczkę do Warszawy. Staraliśmy się odwiedzić najważniejsze miejsca w naszej pięknej stolicy:...

Więcej...

Lekcja z legendą

Lekcja z legendą

W poniedziałek 3 czerwca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 gościła znana graficzka, plakacistka oraz autorka Legend o Starogardzie Gdańskim, pani Martyna Pazera. Uczniowie klasy IIIa mieli zaszczyt wysłuchać...

Więcej...

Lekcja malarstwa

Lekcja malarstwa

W środę 29 maja uczniowie klasy 2a świętowali zbliżający się Dzień Dziecka. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził starogardzki artysta malarz pan Józef Olszynka.

Więcej...

Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

28 maja przeprowadzono w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała przedstawicielka Policji w Starogardzie Gd., Pani Katarzyna.

Więcej...

Fabryka czekolady

Fabryka czekolady

W poniedziałek 27 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w smakowitych warsztatach czekolady. Każdy uczestnik miał możliwość przygotowania własnej słodkiej niespodzianki. 

Więcej...

Dzień Matki

Dzień Matki

Klasy III oraz klasa IB dla Kochanych Mam:) https://youtube.com/shorts/tRKA9_5WuSA?feature=share

Więcej...

Podróż przez kontynenty - „Dzień Azjatycki” w naszej szkole

 14 grudnia uczniowie klas III wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. W ramach szkolnej podróży przez kontynenty dotarli do jej kolejnego przystanku – Azji.

     „Dzień Azjatycki”, bo pod takim hasłem przeprowadzono zajęcia, był okazją do utrwalenia wiedzy o tradycjach oraz kulturze tego kontynentu. 

Rolę przewodniczki pełniła Pani mgr Kornelia Halbe, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która przez rok przebywała w Japonii w ramach finansowanego przez tamtejszy rząd stypendium Monbusho na Uniwersytecie Nagoya. Pracowała, jako wykładowca języka japońskiego w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu oraz jako tłumacz w kilku japońskich firmach.

     Dzięki wspólnym warsztatom uczniowie klas trzecich poznali podstawowe informacje na temat Japonii dotyczące narodowych symboli i strojów oraz pogłębili swoją wiedzę o często występujących tam kataklizmach takich jak trzęsienia ziemi, tsunami czy tajfuny. Podczas spotkania dzieci miały okazję przekonać się jak wygląda życie codzienne Japończyków; dowiedzieć się, dlaczego śpią na podłodze oraz jak w Japonii wyglądają poszczególne pory roku. Nieco później przyszła pora na część praktyczną zajęć. Uczniowie próbowali swoich sił w jedzeniu pałeczkami, poznawali język japoński poprzez naukę kilku najpopularniejszych zwrotów, pierwszy raz zetknęli się także z trzema tradycyjnymi japońskimi alfabetami i znakami Kanji. Kolejnym wyzwaniem dla trzecioklasistów była próba odróżnienia języka kraju kwitnącej wiśni od języka chińskiego. Na koniec dzieci mogły dowiedzieć się, czym szkoła, do której uczęszczają ich rówieśnicy z Japonii różni się od tej, w której uczą się oni sami.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour