• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Gry planszowe - program edukacyjny „Rumm…

Gry planszowe - program edukacyjny „Rummikub w Szkole”

Nasza szkoła dołączyła do Programu edukacyjnego „Rummikub w Szkole” bazującego na grze Rummikub. Korzyści dla ucznia: 1. Rozwój umiejętności: Gra Rummikub może pomóc w rozwijaniu umiejętności matematycznych, logicznych oraz społecznych.

Więcej...

Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

Jak co roku - przyłączamy się do działań "Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo". W imieniu Fundacji "Dbam o mój z@sięg" serdecznie zapraszamy na pierwszy darmowy webinar pt. "Czym jest higiena cyfrowa i w...

Więcej...

Piknik integracyjny klas pierwszych

Piknik integracyjny klas pierwszych

21 września klasy pierwsze spędzały dzień na pikniku integracyjnym. Były tańce, zabawy i piknik. Nad programem czuwał animator Esta Fiesta.

Więcej...

Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

19 września o godzinie 10.15 odbyła się próbna ewakuacja szkoły. Prawidłowy przebieg ewakuacji obserwowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Więcej...

Klasa 3a na wycieczce w Muzeum Ziemi Koc…

Klasa 3a na wycieczce w Muzeum Ziemi Kociewskiej

18 września w ramach tematu poznania swojego miasta i regionu odwiedziła Muzeum Ziemi Kociewskiej. 

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzony jest 15 września. Choć często w tym dniu skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi.

Więcej...

Klasy 8a i 8b na wyjeździe integracyjnym…

Klasy 8a i 8b na wyjeździe integracyjnym do Owidza

W dniu 15 września 2023 roku klasy 8a i 8b wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Owidza. Uczniowie zwiedzili grodzisko pod opieką przewodnika i wysłuchali opowieści na temat obyczajów dawnych...

Więcej...

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2…

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2023"

15 września nasza szkoła wzięła udział w 30-tej edycji akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2023". Tym razem akcji przyświecało hasło: "Sprzątanie świata łączy ludzi".

Więcej...

Podróż przez kontynenty - „Dzień Azjatycki” w naszej szkole

 14 grudnia uczniowie klas III wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. W ramach szkolnej podróży przez kontynenty dotarli do jej kolejnego przystanku – Azji.

     „Dzień Azjatycki”, bo pod takim hasłem przeprowadzono zajęcia, był okazją do utrwalenia wiedzy o tradycjach oraz kulturze tego kontynentu. 

Rolę przewodniczki pełniła Pani mgr Kornelia Halbe, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która przez rok przebywała w Japonii w ramach finansowanego przez tamtejszy rząd stypendium Monbusho na Uniwersytecie Nagoya. Pracowała, jako wykładowca języka japońskiego w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu oraz jako tłumacz w kilku japońskich firmach.

     Dzięki wspólnym warsztatom uczniowie klas trzecich poznali podstawowe informacje na temat Japonii dotyczące narodowych symboli i strojów oraz pogłębili swoją wiedzę o często występujących tam kataklizmach takich jak trzęsienia ziemi, tsunami czy tajfuny. Podczas spotkania dzieci miały okazję przekonać się jak wygląda życie codzienne Japończyków; dowiedzieć się, dlaczego śpią na podłodze oraz jak w Japonii wyglądają poszczególne pory roku. Nieco później przyszła pora na część praktyczną zajęć. Uczniowie próbowali swoich sił w jedzeniu pałeczkami, poznawali język japoński poprzez naukę kilku najpopularniejszych zwrotów, pierwszy raz zetknęli się także z trzema tradycyjnymi japońskimi alfabetami i znakami Kanji. Kolejnym wyzwaniem dla trzecioklasistów była próba odróżnienia języka kraju kwitnącej wiśni od języka chińskiego. Na koniec dzieci mogły dowiedzieć się, czym szkoła, do której uczęszczają ich rówieśnicy z Japonii różni się od tej, w której uczą się oni sami.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour