• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Wizyta klas IV-VI w Fabryce Elfów

    13 grudnia 2016 roku uczniowie klas czwartych otrzymali od Mikołaja nietypowy prezent – wycieczkę do Fabryki Elfów w Gdańsku. Wyruszyliśmy bladym świtem, by jak najszybciej spotkać się z ze Świętym Mikołajem.

     Od pierwszej chwili, kiedy na parkingu przywitał nas Elf, wiedzieliśmy, że jesteśmy w magicznym miejscu. Niestety po chwili dowiedzieliśmy się, że Mikołaj nie lubi już Świąt i tylko magiczny eliksir jest go w stanie odczarować i uratować Święta. Stworzenie eliksiru okazało się jednak niełatwym zadaniem, bo potrzebna była spora ilość składników. Prowadzeni przez Elfy wyruszyliśmy więc w poszukiwaniu odpowiednich składników. Czekały na nas aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne w laboratorium chemicznym.

     Kiedy w końcu udało nam się zdobyć wszystkie składniki i przygotować magiczny eliksir udaliśmy się do Świętego Mikołaja, aby wypróbować jego działanie. Jedno psiknięcie…. wstrzymaliśmy oddech i…. jest!!! Udało się!!! Mikołaj odczarowany!!! Po rozmowie z Mikołajem mogliśmy spokojnie wracać do Starogardu Gdańskiego. No może jeszcze tylko szybki posiłek i długi spacer po Starym Mieście Uśmiech.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour