• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Wizyta klas IV-VI w Fabryce Elfów

    13 grudnia 2016 roku uczniowie klas czwartych otrzymali od Mikołaja nietypowy prezent – wycieczkę do Fabryki Elfów w Gdańsku. Wyruszyliśmy bladym świtem, by jak najszybciej spotkać się z ze Świętym Mikołajem.

     Od pierwszej chwili, kiedy na parkingu przywitał nas Elf, wiedzieliśmy, że jesteśmy w magicznym miejscu. Niestety po chwili dowiedzieliśmy się, że Mikołaj nie lubi już Świąt i tylko magiczny eliksir jest go w stanie odczarować i uratować Święta. Stworzenie eliksiru okazało się jednak niełatwym zadaniem, bo potrzebna była spora ilość składników. Prowadzeni przez Elfy wyruszyliśmy więc w poszukiwaniu odpowiednich składników. Czekały na nas aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne w laboratorium chemicznym.

     Kiedy w końcu udało nam się zdobyć wszystkie składniki i przygotować magiczny eliksir udaliśmy się do Świętego Mikołaja, aby wypróbować jego działanie. Jedno psiknięcie…. wstrzymaliśmy oddech i…. jest!!! Udało się!!! Mikołaj odczarowany!!! Po rozmowie z Mikołajem mogliśmy spokojnie wracać do Starogardu Gdańskiego. No może jeszcze tylko szybki posiłek i długi spacer po Starym Mieście Uśmiech.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour