• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzi…

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1803739470119624&set=pcb.1803740893452815 7 czerwca odbył się wernisaż prac XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie. Nasze uczennice: Milena Gajdowska i Julia Pawłowicz miały możliwość uczestniczenia...

Więcej...

Wycieczka do Warszawy kl. 6

Wycieczka do Warszawy kl. 6

W dniach 3-5 czerwca 2024r. klasy 6a, 6b, 6c i kilka osób z 7a wybrały się na wymarzoną wycieczkę do Warszawy. Staraliśmy się odwiedzić najważniejsze miejsca w naszej pięknej stolicy:...

Więcej...

Lekcja z legendą

Lekcja z legendą

W poniedziałek 3 czerwca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 gościła znana graficzka, plakacistka oraz autorka Legend o Starogardzie Gdańskim, pani Martyna Pazera. Uczniowie klasy IIIa mieli zaszczyt wysłuchać...

Więcej...

Lekcja malarstwa

Lekcja malarstwa

W środę 29 maja uczniowie klasy 2a świętowali zbliżający się Dzień Dziecka. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził starogardzki artysta malarz pan Józef Olszynka.

Więcej...

Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

28 maja przeprowadzono w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała przedstawicielka Policji w Starogardzie Gd., Pani Katarzyna.

Więcej...

Fabryka czekolady

Fabryka czekolady

W poniedziałek 27 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w smakowitych warsztatach czekolady. Każdy uczestnik miał możliwość przygotowania własnej słodkiej niespodzianki. 

Więcej...

Dzień Matki

Dzień Matki

Klasy III oraz klasa IB dla Kochanych Mam:) https://youtube.com/shorts/tRKA9_5WuSA?feature=share

Więcej...

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     Fundacja JiM w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizuje kampanię społeczną „Polska na niebiesko”, w tym roku pod hasłem: „Autyzm. Chcemy być sobą”.

      Społeczność starogardzkiej Dwójeczki zrealizowała szereg działań zwiększających świadomość uczniów oraz rodziców w tym zakresie: dzieci oraz nauczyciele oglądali spoty dotyczące autyzmu, otrzymali ulotki informacyjne, ubrali się na niebiesko, przygotowali kąciki klasowe, pt. „Świecimy na niebiesko”, a także ogromny transparent z żarówką, w której znalazły się odciski palców wszystkich uczniów i pracowników. Ponadto, na oficjalnej stronie JiM pojawiła się żarówka szkoły z opisem tegorocznych działań.

     Na uwagę zasługuje fakt, iż PSP nr 2 została wyróżniona przez ogólnopolską fundację JiM, gdyż otrzymała JIMbox zawierający gadżety (plakaty, ulotki, balony itp.) oraz list z podziękowaniem od prezesa fundacji, p. Tomasza Michałowicza.

     Zwieńczeniem działań był udział w niebieskim marszu ulicami Starogardu oraz występ szkolnego koła tanecznego „Dwójeczka” podczas koncertu w starogardzkiej galerii „Neptun”. W ramach podziękowania szkoła po raz drugi otrzymała certyfikat „Najlepszy na świecie przyjaciel autysty”.

     Pełni entuzjazmu oświadczamy, iż to nie ostatnia akcja społeczna, w którą zaangażowała się nasza szkoła!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour