• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Dzień Otwarty Szkoły

   29 marca odbył się Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Starogardzie Gdańskim. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyło wielu rodziców z dziećmi zainteresowanych szkołą.

     Tego typu przedsięwzięcie na stałe wpisało się w tradycję szkoły. Przygotowane atrakcje prezentowano w godzinach popołudniowych, między 17:00 a 19:00. Na początku, dyrektor szkoły, pani Mariola Ałtyn powitała wszystkich oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodszych uczniów kółka teatralnego. Następnie na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji: tor przeszkód, zajęcia integracyjne, zajęcia muzyczno – rytmiczne, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, krótka lekcja języka angielskiego oraz zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

     Młodych zwiedzających bardzo zaciekawiła sala, w której uczono udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyli goście zwiedzili liczne zakątki szkoły. Obejrzeli m.in. sale: terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej, informatyczne, a także gabinety oraz pracownie, które w większości wyposażone są w tablice interaktywne i nowoczesne pomoce dydaktyczne.

     Rodzice mieli okazję spędzić czas w kawiarence, częstując się domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Zainteresowani goście podczas rozmów z panią dyrektor oraz nauczycielami pozyskiwali szczegółowe odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

     Goście PSP2 otrzymali przygotowane specjalnie dla nich gadżety z logo szkoły oraz kolorowe balony.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour