• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Dzień Otwarty Szkoły

   29 marca odbył się Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Starogardzie Gdańskim. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyło wielu rodziców z dziećmi zainteresowanych szkołą.

     Tego typu przedsięwzięcie na stałe wpisało się w tradycję szkoły. Przygotowane atrakcje prezentowano w godzinach popołudniowych, między 17:00 a 19:00. Na początku, dyrektor szkoły, pani Mariola Ałtyn powitała wszystkich oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodszych uczniów kółka teatralnego. Następnie na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji: tor przeszkód, zajęcia integracyjne, zajęcia muzyczno – rytmiczne, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, krótka lekcja języka angielskiego oraz zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

     Młodych zwiedzających bardzo zaciekawiła sala, w której uczono udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyli goście zwiedzili liczne zakątki szkoły. Obejrzeli m.in. sale: terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej, informatyczne, a także gabinety oraz pracownie, które w większości wyposażone są w tablice interaktywne i nowoczesne pomoce dydaktyczne.

     Rodzice mieli okazję spędzić czas w kawiarence, częstując się domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Zainteresowani goście podczas rozmów z panią dyrektor oraz nauczycielami pozyskiwali szczegółowe odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

     Goście PSP2 otrzymali przygotowane specjalnie dla nich gadżety z logo szkoły oraz kolorowe balony.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour