• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Sukcesy naszych uczniów w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” 23.03.2017

     23 marca 2017 roku w Sali Konferencyjnej Prezydenta Miasta Gdańska przy Długim Targu w Gdańsku uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu XXIV etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. W konkursie uczestniczyły 42 osoby, które przygotowały 27 prac. W uroczystości brało udział ponad 50 osób – uczestnicy, czyli dzieci i młodzież z całego województwa pomorskiego ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze szkół z Gdańska, Tczewa, Pelplina, Subków, Miłoradza, Chojnic i Rumi i po raz pierwszy nasza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej ze Starogardu Gdańskiego.

     Nasi uczniowie Michał Mąkosa z kl. Va i Magdalena Walczak z kl.Vb uzyskali 4 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Dziennik z podróży do przeszłości. Starogard Gdański., a Julita Kubach i Wiktoria Walczak z kl. VI b uzyskały 2 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Zapraszamy na Kociewie. Ponadto Jury Konkursu pracę Julity i Wiktorii wyłoniło jako dodatkową z woj. pomorskiego do etapu centralnego Konkursu.

     Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i gratulujemy im osiągniętego sukcesu! Wyniki centralne otrzymaliśmy w kwietniu i niestety nasza praca nie otrzymała nagrody na tym etapie. Ale na pewno będziemy tworzyć kolejne w następnym roku szkolnym  Po uroczystości jeden z członków Jury, Jarosław Żurawiński, zaprosił uczestników Konkursu na zwiedzanie bram wodnych Głównego Miasta w Gdańsku. A my jeszcze dodatkowo w ramach nagrody dla naszych uczniów zwiedzaliśmy zabytkowy Żuraw Narodowego muzeum Morskiego w Gdańsku i bawiliśmy się na plaży w dzielnicy Stogów. Nawet nie zauważyliśmy kiedy nadszedł wieczór i czas powrotu do domu…Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour