• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Gry planszowe - program edukacyjny „Rumm…

Gry planszowe - program edukacyjny „Rummikub w Szkole”

Nasza szkoła dołączyła do Programu edukacyjnego „Rummikub w Szkole” bazującego na grze Rummikub. Korzyści dla ucznia: 1. Rozwój umiejętności: Gra Rummikub może pomóc w rozwijaniu umiejętności matematycznych, logicznych oraz społecznych.

Więcej...

Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

Jak co roku - przyłączamy się do działań "Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo". W imieniu Fundacji "Dbam o mój z@sięg" serdecznie zapraszamy na pierwszy darmowy webinar pt. "Czym jest higiena cyfrowa i w...

Więcej...

Piknik integracyjny klas pierwszych

Piknik integracyjny klas pierwszych

21 września klasy pierwsze spędzały dzień na pikniku integracyjnym. Były tańce, zabawy i piknik. Nad programem czuwał animator Esta Fiesta.

Więcej...

Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

19 września o godzinie 10.15 odbyła się próbna ewakuacja szkoły. Prawidłowy przebieg ewakuacji obserwowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Więcej...

Klasa 3a na wycieczce w Muzeum Ziemi Koc…

Klasa 3a na wycieczce w Muzeum Ziemi Kociewskiej

18 września w ramach tematu poznania swojego miasta i regionu odwiedziła Muzeum Ziemi Kociewskiej. 

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzony jest 15 września. Choć często w tym dniu skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi.

Więcej...

Klasy 8a i 8b na wyjeździe integracyjnym…

Klasy 8a i 8b na wyjeździe integracyjnym do Owidza

W dniu 15 września 2023 roku klasy 8a i 8b wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Owidza. Uczniowie zwiedzili grodzisko pod opieką przewodnika i wysłuchali opowieści na temat obyczajów dawnych...

Więcej...

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2…

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2023"

15 września nasza szkoła wzięła udział w 30-tej edycji akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2023". Tym razem akcji przyświecało hasło: "Sprzątanie świata łączy ludzi".

Więcej...

Sukcesy naszych uczniów w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” 23.03.2017

     23 marca 2017 roku w Sali Konferencyjnej Prezydenta Miasta Gdańska przy Długim Targu w Gdańsku uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu XXIV etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. W konkursie uczestniczyły 42 osoby, które przygotowały 27 prac. W uroczystości brało udział ponad 50 osób – uczestnicy, czyli dzieci i młodzież z całego województwa pomorskiego ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze szkół z Gdańska, Tczewa, Pelplina, Subków, Miłoradza, Chojnic i Rumi i po raz pierwszy nasza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej ze Starogardu Gdańskiego.

     Nasi uczniowie Michał Mąkosa z kl. Va i Magdalena Walczak z kl.Vb uzyskali 4 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Dziennik z podróży do przeszłości. Starogard Gdański., a Julita Kubach i Wiktoria Walczak z kl. VI b uzyskały 2 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Zapraszamy na Kociewie. Ponadto Jury Konkursu pracę Julity i Wiktorii wyłoniło jako dodatkową z woj. pomorskiego do etapu centralnego Konkursu.

     Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i gratulujemy im osiągniętego sukcesu! Wyniki centralne otrzymaliśmy w kwietniu i niestety nasza praca nie otrzymała nagrody na tym etapie. Ale na pewno będziemy tworzyć kolejne w następnym roku szkolnym  Po uroczystości jeden z członków Jury, Jarosław Żurawiński, zaprosił uczestników Konkursu na zwiedzanie bram wodnych Głównego Miasta w Gdańsku. A my jeszcze dodatkowo w ramach nagrody dla naszych uczniów zwiedzaliśmy zabytkowy Żuraw Narodowego muzeum Morskiego w Gdańsku i bawiliśmy się na plaży w dzielnicy Stogów. Nawet nie zauważyliśmy kiedy nadszedł wieczór i czas powrotu do domu…Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour