• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzi…

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1803739470119624&set=pcb.1803740893452815 7 czerwca odbył się wernisaż prac XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie. Nasze uczennice: Milena Gajdowska i Julia Pawłowicz miały możliwość uczestniczenia...

Więcej...

Wycieczka do Warszawy kl. 6

Wycieczka do Warszawy kl. 6

W dniach 3-5 czerwca 2024r. klasy 6a, 6b, 6c i kilka osób z 7a wybrały się na wymarzoną wycieczkę do Warszawy. Staraliśmy się odwiedzić najważniejsze miejsca w naszej pięknej stolicy:...

Więcej...

Lekcja z legendą

Lekcja z legendą

W poniedziałek 3 czerwca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 gościła znana graficzka, plakacistka oraz autorka Legend o Starogardzie Gdańskim, pani Martyna Pazera. Uczniowie klasy IIIa mieli zaszczyt wysłuchać...

Więcej...

Lekcja malarstwa

Lekcja malarstwa

W środę 29 maja uczniowie klasy 2a świętowali zbliżający się Dzień Dziecka. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził starogardzki artysta malarz pan Józef Olszynka.

Więcej...

Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

28 maja przeprowadzono w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała przedstawicielka Policji w Starogardzie Gd., Pani Katarzyna.

Więcej...

Fabryka czekolady

Fabryka czekolady

W poniedziałek 27 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w smakowitych warsztatach czekolady. Każdy uczestnik miał możliwość przygotowania własnej słodkiej niespodzianki. 

Więcej...

Dzień Matki

Dzień Matki

Klasy III oraz klasa IB dla Kochanych Mam:) https://youtube.com/shorts/tRKA9_5WuSA?feature=share

Więcej...

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Pozna…

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”

https://terazprudnik.pl/2024/05/widza-dalej-i-chca-mocniej/ W dniach 24-26 maja nasze uczennice z klasy 5b Lena Krawczyk i Oliwia Lemka uczestniczyły w Centralnym Zlocie Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” PTTK.

Więcej...

Sukcesy naszych uczniów w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” 23.03.2017

     23 marca 2017 roku w Sali Konferencyjnej Prezydenta Miasta Gdańska przy Długim Targu w Gdańsku uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu XXIV etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. W konkursie uczestniczyły 42 osoby, które przygotowały 27 prac. W uroczystości brało udział ponad 50 osób – uczestnicy, czyli dzieci i młodzież z całego województwa pomorskiego ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze szkół z Gdańska, Tczewa, Pelplina, Subków, Miłoradza, Chojnic i Rumi i po raz pierwszy nasza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej ze Starogardu Gdańskiego.

     Nasi uczniowie Michał Mąkosa z kl. Va i Magdalena Walczak z kl.Vb uzyskali 4 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Dziennik z podróży do przeszłości. Starogard Gdański., a Julita Kubach i Wiktoria Walczak z kl. VI b uzyskały 2 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Zapraszamy na Kociewie. Ponadto Jury Konkursu pracę Julity i Wiktorii wyłoniło jako dodatkową z woj. pomorskiego do etapu centralnego Konkursu.

     Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i gratulujemy im osiągniętego sukcesu! Wyniki centralne otrzymaliśmy w kwietniu i niestety nasza praca nie otrzymała nagrody na tym etapie. Ale na pewno będziemy tworzyć kolejne w następnym roku szkolnym  Po uroczystości jeden z członków Jury, Jarosław Żurawiński, zaprosił uczestników Konkursu na zwiedzanie bram wodnych Głównego Miasta w Gdańsku. A my jeszcze dodatkowo w ramach nagrody dla naszych uczniów zwiedzaliśmy zabytkowy Żuraw Narodowego muzeum Morskiego w Gdańsku i bawiliśmy się na plaży w dzielnicy Stogów. Nawet nie zauważyliśmy kiedy nadszedł wieczór i czas powrotu do domu…Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour