• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Sukcesy naszych uczniów w XXIV etapie wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” 23.03.2017

     23 marca 2017 roku w Sali Konferencyjnej Prezydenta Miasta Gdańska przy Długim Targu w Gdańsku uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu XXIV etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. W konkursie uczestniczyły 42 osoby, które przygotowały 27 prac. W uroczystości brało udział ponad 50 osób – uczestnicy, czyli dzieci i młodzież z całego województwa pomorskiego ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze szkół z Gdańska, Tczewa, Pelplina, Subków, Miłoradza, Chojnic i Rumi i po raz pierwszy nasza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej ze Starogardu Gdańskiego.

     Nasi uczniowie Michał Mąkosa z kl. Va i Magdalena Walczak z kl.Vb uzyskali 4 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Dziennik z podróży do przeszłości. Starogard Gdański., a Julita Kubach i Wiktoria Walczak z kl. VI b uzyskały 2 miejsce w kategorii prac zespołowych szkół podstawowych za pracę pt. Zapraszamy na Kociewie. Ponadto Jury Konkursu pracę Julity i Wiktorii wyłoniło jako dodatkową z woj. pomorskiego do etapu centralnego Konkursu.

     Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i gratulujemy im osiągniętego sukcesu! Wyniki centralne otrzymaliśmy w kwietniu i niestety nasza praca nie otrzymała nagrody na tym etapie. Ale na pewno będziemy tworzyć kolejne w następnym roku szkolnym  Po uroczystości jeden z członków Jury, Jarosław Żurawiński, zaprosił uczestników Konkursu na zwiedzanie bram wodnych Głównego Miasta w Gdańsku. A my jeszcze dodatkowo w ramach nagrody dla naszych uczniów zwiedzaliśmy zabytkowy Żuraw Narodowego muzeum Morskiego w Gdańsku i bawiliśmy się na plaży w dzielnicy Stogów. Nawet nie zauważyliśmy kiedy nadszedł wieczór i czas powrotu do domu…Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour