• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

XLV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

     22-23 kwietnia odbył się XLV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK w Rumi. Były to eliminacje wojewódzkie, w których oczywiście nie mogło zabraknąć drużyny z naszego koła turystycznego. Turniej trwał od samego rana do samej nocy, a w niedzielę jeszcze zadania poeliminacyjne. 

     Drużyny rozpoczynały turniej testami indywidualnymi z zakresu wiedzy krajoznawczo-topograficzno-turystycznej, a następnie przechodziły do turystycznego ABC również w postaci testów w tym: rozpoznawanie obiektów turystycznych, piosenka turystyczna i planowanie wycieczki. Kolejnymi konkurencjami turniejowymi był: turystyczny marsz na orientację i gra azymutowi. Później obiad i ciąg dalszy konkurencji czyli samarytanka i turystyczny rower. W tym samym czasie drużyny walczyły z wiatrem, swoimi słabościami i nie zawsze posłusznym rowerem.

     A na wieczór dużo uśmiechu na twarzach uczestników wywołało spotkanie z Tomkiem Jakimiukiem oraz świetnie przygotowane niedzielne gry terenowe. Po nich (w niedzielę)odbyło się rozdanie nagród. Nikt nie opuścił turnieju z pustymi rękoma! Nasza drużyna zdobyła 4 miejsce.

     Łącznie było 17 drużyn, 51 młodych wojowników i wojowniczek turystycznych szlaków wraz ze swoimi opiekunami, a niespotykanie niska punktacja świadczy o wysokim stopniu trudności konkurencji. I chociaż było trudno, to już z niecierpliwością przygotowujemy się do kolejnego przyszłorocznego etapu turnieju. A dla odpoczynku nasza drużyna postanowiła skorzystać z okazji i zwiedziliśmy w Gdyni Skwer Kościuszki. Niestety zabytkowe statki były zamknięte, ale i tak było co oglądać.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour