• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

XLV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

     22-23 kwietnia odbył się XLV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK w Rumi. Były to eliminacje wojewódzkie, w których oczywiście nie mogło zabraknąć drużyny z naszego koła turystycznego. Turniej trwał od samego rana do samej nocy, a w niedzielę jeszcze zadania poeliminacyjne. 

     Drużyny rozpoczynały turniej testami indywidualnymi z zakresu wiedzy krajoznawczo-topograficzno-turystycznej, a następnie przechodziły do turystycznego ABC również w postaci testów w tym: rozpoznawanie obiektów turystycznych, piosenka turystyczna i planowanie wycieczki. Kolejnymi konkurencjami turniejowymi był: turystyczny marsz na orientację i gra azymutowi. Później obiad i ciąg dalszy konkurencji czyli samarytanka i turystyczny rower. W tym samym czasie drużyny walczyły z wiatrem, swoimi słabościami i nie zawsze posłusznym rowerem.

     A na wieczór dużo uśmiechu na twarzach uczestników wywołało spotkanie z Tomkiem Jakimiukiem oraz świetnie przygotowane niedzielne gry terenowe. Po nich (w niedzielę)odbyło się rozdanie nagród. Nikt nie opuścił turnieju z pustymi rękoma! Nasza drużyna zdobyła 4 miejsce.

     Łącznie było 17 drużyn, 51 młodych wojowników i wojowniczek turystycznych szlaków wraz ze swoimi opiekunami, a niespotykanie niska punktacja świadczy o wysokim stopniu trudności konkurencji. I chociaż było trudno, to już z niecierpliwością przygotowujemy się do kolejnego przyszłorocznego etapu turnieju. A dla odpoczynku nasza drużyna postanowiła skorzystać z okazji i zwiedziliśmy w Gdyni Skwer Kościuszki. Niestety zabytkowe statki były zamknięte, ale i tak było co oglądać.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour