• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Dzień Ziemi

     22 kwietnia w Polsce po raz 27 obchodziliśmy Dzień Ziemi. Na świecie dzień ten obchodzi się od 1970 roku. Hasłami przewodnimi tego święta są sposoby dbania i ochrony naszej planety.

    My święto Ziemi obchodziliśmy w miniony piątek. Odbył się Zielony Apel, który był podsumowaniem działań poprzedzających Dzień Ziemi.

Od marca nasi uczniowie przygotowywali śmieciowynalazki oraz projektowali i wykonywali ekostroje. Zrobione przez uczniów śmieciowynalazki można zobaczyć na szkolnej wystawie. Ekostroje zostały zaprezentowane podczas piątkowego pokazu mody.

     Podczas apelu uczniowie klasy IIIc oraz IVa zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej.

     Klasy wraz z wychowawcami przygotowali komiksy (klasy IV-VI) oraz lapbooki (klasyI-III) nawiązujące do sposobów ochrony środowiska. Podczas apelu nagrodzono uczniów za śmieciowynalazki oraz ekostroje. Z komiksów i lapbooków wybrano najciekawsze i nagrodzono klasy, które wykazały się kreatywnością.

     Poprzedzając kwietniowe obchody Dnia Ziemi nasi uczniowie zbierali makulaturę, którą wymieniono na drzewka ozdobne podczas akcji „Drzewko za makulaturę”. Drzewka ozdobią i dotlenią nasze szkolne podwórko.

     Zapraszamy do fotorelacji z naszych działań.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour