• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”

 

     Dnia 16 marca 2017r. (tj. czwartek) o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR dla uczniów  klas II-VI. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych. W naszej szkole udział w konkursie wzięło 33 uczniów w następujących kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin.  Uczestnicy „Kangura” przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał w prezencie breloczek – układankę.

     Oto tegoroczni uczestnicy konkursu:

 W kategorii ŻACZEK:

Maciej Dąbkowski

 

W kategorii MALUCH:

Wiktoria Pruszak

Kacper Piłat

Weronika Wensierska

Martyna Marks

Konrad Karbowski

Kamila Kreft

Alan Mechliński

Maksymilian Meller

Magdalena Olińska

Amelia Plombon

Wojciech Wójcik

Liliana Liedtke

Arkadiusz Fojut

Piotr Migowski

Wiktor Brągoszewski

Anna Kamysz

Monika Warembier

 

W kategorii Beniamin:

Oskar Wyka

Szymon Pyrzyński

Michał Mąkosa

Laura Karolewska

Aleksandra Zielińska

Jan Sacharuk

Michał Rogaczewski

Julita Kubach

Hubert Bartkowiak

Dominik Góra

Kacper Bonk

Weronika Kreft

Julia Kuchta

Kacper Słomiński

Wanesa Zimmermann

 

     Najwyższy wynik w szkole uzyskał Jan Sacharuk z kl.VIa. Jednak jeszcze kilkanaście punktów zabrakło Jasiowi do wyróżnienia. Liczymy na sukces w przyszłym roku.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour