• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Uczniowie klas czwartych w Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich

    1 czerwca­­­ 2017 roku uczniowie klas czwartych wybrali się do Muzeum – Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Oto relacje uczestników:

     „Wycieczka bardzo mi się podobała, a najbardziej malowanie na szkle. Dużo się dowiedzieliśmy o pracy kowala czy o szkole z dawnych czasów. Chociaż było trochę chłodno, wyjazd się udał.”

     „Wycieczka była fajna choć z początku myślałam, że jest skromna. Była ciekawa i opłaciło się na nią pojechać.”

     „Wycieczka bardzo mi się podobała. Mimo, że pogoda niezbyt dopisała, było miło i przyjemnie. Fajnie było zobaczyć jak żyło się w dawnych czasach. Najbardziej podobała mi się stara szkoła i malowanie na szkle.”

     „W czwartek byliśmy na wycieczce we Wdzydzach Kiszewskich. Zwiedzaliśmy domy ludzi z dawnych czasów – biednych i bogatych. Malowaliśmy na szkle i bawiliśmy się: chodziliśmy na szczudłach, przeciągaliśmy linę oraz graliśmy w dwa ognie starą piłką. Było bardzo fajnie i w autokarze i w każdym miejscu, które zwiedzaliśmy.”

     „Wycieczka sama w sobie była fajna, tylko na dworze było dość zimno i to chyba najbardziej przeszkadzało. Chyba najbardziej podobały mi się zabawy na starym placu zabaw i zwiedzanie starej szkoły.”

     „Wycieczka do Wdzydz była ciekawa. Dowiedzieliśmy się na niej jak wyglądała szkoła i lekcje w niej wiele lat temu. Malowaliśmy farbami na szybkach, przeciągaliśmy linę i strzelaliśmy z łuku. Oglądaliśmy wiele starych domów z drewna.”

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour