• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Uczniowie klas czwartych w Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich

    1 czerwca­­­ 2017 roku uczniowie klas czwartych wybrali się do Muzeum – Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Oto relacje uczestników:

     „Wycieczka bardzo mi się podobała, a najbardziej malowanie na szkle. Dużo się dowiedzieliśmy o pracy kowala czy o szkole z dawnych czasów. Chociaż było trochę chłodno, wyjazd się udał.”

     „Wycieczka była fajna choć z początku myślałam, że jest skromna. Była ciekawa i opłaciło się na nią pojechać.”

     „Wycieczka bardzo mi się podobała. Mimo, że pogoda niezbyt dopisała, było miło i przyjemnie. Fajnie było zobaczyć jak żyło się w dawnych czasach. Najbardziej podobała mi się stara szkoła i malowanie na szkle.”

     „W czwartek byliśmy na wycieczce we Wdzydzach Kiszewskich. Zwiedzaliśmy domy ludzi z dawnych czasów – biednych i bogatych. Malowaliśmy na szkle i bawiliśmy się: chodziliśmy na szczudłach, przeciągaliśmy linę oraz graliśmy w dwa ognie starą piłką. Było bardzo fajnie i w autokarze i w każdym miejscu, które zwiedzaliśmy.”

     „Wycieczka sama w sobie była fajna, tylko na dworze było dość zimno i to chyba najbardziej przeszkadzało. Chyba najbardziej podobały mi się zabawy na starym placu zabaw i zwiedzanie starej szkoły.”

     „Wycieczka do Wdzydz była ciekawa. Dowiedzieliśmy się na niej jak wyglądała szkoła i lekcje w niej wiele lat temu. Malowaliśmy farbami na szybkach, przeciągaliśmy linę i strzelaliśmy z łuku. Oglądaliśmy wiele starych domów z drewna.”

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour