• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

InO manewry szkoleniowe

     Imprezy na Orientację są dyscypliną orientacji sportowej lub turystyki kwalifikowanej. Są też formą aktywnego wypoczynku, realizacji turystycznych i sportowych ambicji, stanowią atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Uczą i rozwijają one zdolności orientacji w terenie, umiejętności czytania mapy i posługiwania się kompasem, określania w różny sposób swego położenia na mapie i w terenie itp.

     Uczestnicy zawodów rozwijają cechy charakteru przydatne w życiu społecznym. Indywidualny lub w niewielkim patrolu marsz po często nieznanym terenie kształtuje samodzielność, odwagę i rozwagę, spostrzegawczość, kreatywność, spryt, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, podejmowania szybkich i trafnych decyzji na podstawie ograniczonej liczby danych, wyboru właściwej taktyki działania, współpracy z partnerem oraz radzenia sobie ze stresem. Start w zawodach, kontakt z innymi zawodnikami kształtują postawę fair – staranie o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz niepisanych zasad sportowej rywalizacji.

     Imprezy na Orientację są różne, najbardziej popularne to Marsze na Orientację (MnO) i Biegi na Orientację
(BnO). W Biegach na Orientację liczy się głównie czas pokonania trasy. Punkty do odnalezienia są stosunkowo łatwe. W marszach priorytetowa jest dokładność orientowania się w terenie, choć trasę należy przebyć w określonym czasie, który jest tak wyliczony, by można było ją pokonać w tempie marszowym, bez biegania. Bieg na orientację zazwyczaj rozgrywany jest w lesie, czasami w parku lub na osiedlu. To świetna okazja by młodzież obcowała z naturą, poznając jej różne aspekty i ucząc się doceniać jej piękno. Dodatkowo orientaliści od początku uczą się, że nie ma złej pogody do biegania. Upał, czy mróz, deszcz, śnieg, grad – bez znaczenia. Różnorodne warunki pogodowe sprawiają, że dzieci i młodzież uczą się do nich dostosowywać. Bieg na orientację wywodzi się z krajów skandynawskich. Na początku (koniec XIX wieku) był praktykowany tylko w wojsku, jako sprawdzian umiejętności orientacji i poruszania się w obcym terenie. Uczniowie naszej szkoły jako jedyni ze szkół podstawowych w mieście regularnie kształtują swoje umiejętności w terenie i uczestniczą w tej dyscyplinie sportowej i turystycznej zarazem.

     Koło turystyczne tym razem odbywało manewry szkoleniowe w Siwiałce w dniach 17-18 listopada w warunkach nocnych i dziennych. Uczniowie wykazali się niezwykłą umiejętnością współpracy, odwagi i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dla zainteresowanych polecamy artykuły: https://treningbiegacza.pl/biegaj-i-mysl-biegi-na-orientacje-bno-cos-wiecej-n iz-samo-bieganie
http://madrzy-rodzice.pl/2015/06/bieg-na-orientacje/
http://www.magazynbieganie.pl/bieg-na-orientacje-szybka-lamiglowka/

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour