• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

„Kobietki rządzą” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2!

     Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski PSP nr 2 zaprosił do szkoły Panie reprezentujące  różne zawody. Dziewczynki z klas 1-3 wcieliły się w role dziennikarek i przeprowadziły wywiady z zaproszonymi gośćmi. Niejedna prezenterka mogłaby pozazdrościć naszym reporterkom lekkości w prowadzeniu wywiadu przed dużą publicznością. Podczas spotkania dziewczynki dowiedziały się między innymi, jaką należy wybrać ścieżkę rozwoju, aby wykonywać dany zawód. Szkolne dziennikarki usłyszały, jakie wyzwania muszą podejmować kobiety w codziennej pracy oraz co daje im satysfakcję w danej profesji.

     Na pytania reporterek ciekawie odpowiadały Panie: Przedstawicielka Państwowej Straży Pożarnej – Pani Karina Stankowska, Dyrektor PSP nr 2 – Pani Mariola Ałtyn, Funkcjonariusz Państwowej Komendy Policji z Wydziału Prewencji – Pani Małgorzata Szweda, Kucharka – Pani Małgorzata Truszczyńska, Fryzjerka z salonu „Be Beauty” – Pani Sylwia Neuman, właścicielka słodkiego biznesu „Słodka Pasja Lucy” – Pani Lucyna Warembier.

     Spotkanie było strzałem w dziesiątkę, przyniosło uczestniczkom niezapomniane wrażenia. Było okazją do zweryfikowania pewnych stereotypów oraz zachętą do rozwijania pasji i zainteresowań.

     Przede wszystkim nasze małe kobietki dowiedziały się, że świat stoi przed nimi otworem, i że chcieć to móc!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour