• 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 4
  • 5
     
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

     Dnia 15 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

     Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières".

     Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.  
Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.
W naszej szkole udział w konkursie brali uczniowie kl.II w kategorii ŻACZEK, uczniowie kl.III i IV w kategorii MALUCH, uczniowie kl.V i VI w kategorii BENIAMIN oraz uczniowie kl.VII w kategorii KADET.

     Oto lista uczestników:
1. Kwaśniewski Natan  II b                    10. Szymańska Nadia   IIIa              
2. Kamrowski Wiktor II b                      11. Worzała Denis     IIIa
3. Szalczewska Julia II b                       12. Prabucki Jakub    IIIa
4. Orłowski Fabian II b                          13. Kruzicki Cezary    IIIa
5. Prochuń Krzysztof II b                       14. Gwizdała Mateusz   IIIa
6. Grefka Emilia II b                               15. Ćwiklińska Zofia     IIIa
7. Pruszak Michał II b                            16. Henning Igor        IIIb
8. Sobczak Olivier II b                           17. Jaszczerska Agata    IIIb
9. Brągoszewski Wiktor    Va                 18. Kuśnierz Szymon    IIIb

19.Jabłonka Szymon III c                         32. Zimmermann Wanesa   VIIb
20. Seroka Kornelia III c                           33. Bonk Kacper   VIIb
21. Chalecka Karolina IV a                        34. Słomiński Kacper     VIIa
22. Mechliński Alan IV a                            35. Bartkowiak Hubert    VIIa
23. Plombon Amelia IV a                           36. Kuchta Julia       VIIa
24. Meller Maksymilian IV a                       37. Sacharuk Jan       VIIa
25. Laskowski Oliwier IV a
26. Pruszak Wiktoria IV b
27. Marks Martyna IV d
28. Grabowski Alex IV d
29. Kamrowska Kornelia IV d
30. Wójcik Wojciech IV a
31. Kreft Kamila IV a           

     Wszystkie osoby otrzymały upominek-zabawkę logiczną z drutu.
     Na wyniki konkursu czekamy cierpliwie do maja b.r.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour