• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Gościliśmy uczestników XXXIII Wojewódzkiego Zlotu SKKT PTTK 28-30.09.2018

     W dniach 28-30 września 2018 r. w naszej szkole odbył się XXXIII Wojewódzki Zlot SKKT PTTK. Honorowy patronat nad Zlotem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. W Zlocie uczestniczyło 11 drużyn z terenu województwa pomorskiego reprezentujące: Gdańsk, Słupsk, Rumię, Kowale i Starogard Gdański, razem 68 uczniów i ich opiekunów oraz 5-ciu organizatorów.

     Komendantem Zlotu była Pani Barbara Gałkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim, Sekretarzem Zlotu Pani Elżbieta Świerk – Wiceprezes Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku oraz współorganizatorzy Zlotu Pani Anna Gołaszewska – Przewodnicząca Pomorskiej Komisji Młodzieżowej, Pani Paulina Świerk – Kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej oraz Pan Bogdan Gackowski Instruktor Imprez na Orientację.

     Ponadto współorganizatorami Zlotu byli:

 • Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku
 • Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim
 • Usługi Archeologiczno-Konserwatorskie Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska

     W piątek młodzież po przyjeździe i uroczystym otwarciu Zlotu z występem szkolnej grupy ”Kociewiacy z dwójki” pod kierunkiem Pani Lucyny Kreft –Surowiec, wyruszyła wraz z opiekunami na miejska trasę turystyczną pt.”Korona i Krzyż”.

     W sobotę rano rozpoczęły się konkurencje zlotowe:

- test krajoznawczo-turystyczny o mieście, gminie Starogard i Kociewiu,

przygotowany przez Panią Komendant Barbarę Gałkowską

- bieg na orientację – przygotowany i poprowadzony przez Pana Bogdana Gackowskiego

- konkurs plastyczny na najlepszy plakat o mieście i gminie Starogard Gdański

     Po obiedzie odbyła się wycieczka piesza: Królewskie Miasto Starogard Gdański połączona ze zwiedzaniem Muzeum Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Swoleżerów Rokitniańskich. Następnie uczestnicy Zlotu wysłuchali bardzo ciekawy wykład przy stanowisku archeologicznym nt. średniowieczny Ratusz, wycieczka odbyła się w ramach
V Międzynarodowej Sztafety Turystycznej organizowanej przez Zarząd Główny PTTK, a na podsumowaniu Zlotu wszyscy otrzymali certyfikaty i gadżety za udział w sztafecie.

     Po wspólnej kolacji odbył się konkurs na piosenkę krajoznawczo-turystyczną. Po tym konkursie młodzież wraz z opiekunami udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ciekawy wykład i pokaz filmu „Piekiełki”.

     W niedzielę po śniadaniu uczestnicy Zlotu udali się na miejską grę pt.” Starogardzki Skryba”, rozwiązując zagadki, jakie tajemnice kryje królewskie miasto. Po powrocie odbyło się uroczyste zakończenie Zlotu, na które przybyli: Pani Sylwia Ossowska z Urzędu Miasta Starogard, Dyrektor Szkoły Pani Mariola Ałtyn i Józef Piotrowicz Prezes Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku.

     Puchar ufundowany przez Dyrekcję Szkoły dla najlepszej drużyny, otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku pn.”Wycieczkoludki” z Panią opiekun Hanną Jarosz.

Więcej zdjęć

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour