|
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsz…
![]() 9 kwietnia uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez fundację „Kociewiacy dla hospicjum”. Warsztaty miały na celu nie tylko rozwijanie kreatywności, ale także naukę empatii i solidarności. Więcej...Konkurs na najciekawszą grę logopedyczną
![]() Konkurs na najciekawszą grę logopedyczną zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i niezwykłą kreatywnością, a ich wykonanie mile nas zaskoczyło. Wszystkie gry z pewnością uatrakcyjnią... Więcej...Uczniowie klasy 4b wcielili się w postac…
![]() W ramach żywej lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4b wcielili się w postaci z komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Dzieci przygotowały stroje inspirowane bohaterami serii Janusza Christy, a następnie... Więcej...Przeszkolili nas instruktorzy WOŚP w ram…
![]() 3 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli powiatu starogardzkiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzili instruktorzy WOŚP w ramach akcji "Ratujemy i Uczymy Ratować". Więcej...Przeszkolili nas instruktorzy WOŚP w ram…
3 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli powiatu starogardzkiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzili instruktorzy WOŚP w ramach akcji "Ratujemy i Uczymy Ratować". "Ratujemy i Uczymy... Więcej...Światowy Dzień Muffinka
![]() Z inicjatywy klasy 4a obchodziliśmy w szkole nietypowe święto: Światowy Dzień Muffinka. Muffinki, znane również jako babeczki, pochodzą z Anglii, gdzie powstały na przełomie X i XI wieku. Początkowo stanowiły... Więcej...Światowy Dzień Muffinka
Z inicjatywy klasy 4a obchodziliśmy w szkole nietypowe święto: Światowy Dzień Muffinka. Muffinki, znane również jako babeczki, pochodzą z Anglii, gdzie powstały na przełomie X i XI wieku. Początkowo stanowiły... Więcej...Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
![]() 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb... Więcej...Konkurs InstaLogik
![]() Gratulujemy wiedzy, pasji i motywacji naszym uczniom! Filip Cerowski 5C oraz Dominik Głodek 7A Konkurs InstaLogik VI edycja 2024/2025 Więcej... |
Szanowni Państwo,
w związku z coraz liczniejszymi komunikatami o rozprzestrzeniającym się również w Europie koronawirusie pragniemy przypominać w oparciu o informacje dostępne zarówno w Ministerstwie Zdrowia, jak i Głównym Inspektoracie Sanitarnym podstawowe fakty dotyczące możliwych sposobów zapobiegania zakażeniu wirusami. Jest to istotne również ze względu na choroby sezonowe, które bardzo często występują w tym momencie roku (np. grypa sezonowa).
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Można i należy stosować różne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Proszę również Państwa aby informacje tę przekazać dalej, jak i zadbać o właściwe zachowania dzieci i młodzieży.
1. Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
2. Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania. Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.
3. Zachowaj bezpieczną odległość. Co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.
4. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.
5. Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej. Jako rodzice zadbajmy, aby nasze dzieci podczas choroby lub przeziębienia otrzymały właściwą opiekę w domu. Nie posyłajmy do żłobków, przedszkoli i szkół przeziębionych i chorych dzieci. Nie narażajmy również naszych dzieci na dalsze powikłania w przypadku niepełnego wyleczenia choroby.
Więcej szczegółowych informacji, w tym również dotyczących zasad podróżowania znajdziecie Państwo na stronach:
https://gis.gov.pl/
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
Wspólnie zadbajmy o właściwe sposoby postępowania w trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Pamiętajmy, że kluczowym słowem powinna być profilaktyka.