• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Klasy siódme na wycieczce do Centrum Nau…

Klasy siódme na wycieczce do Centrum Nauki Eksperyment i Jump City

     W ubiegły wtorek (23.11), w wycieczce do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni oraz do Jump City wzięła udział klasa 7c, 7b oraz 7a.      Wczesnym rankiem uczestnicy wyruszyli...

Więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

     Zobacz film - Śpiewamy Hymn Polski

Więcej...

Projektujemy modele w grafice 3D

Projektujemy modele w grafice 3D

     Klasa 7a na lekcjach informatyki wykorzystując darmowe oprogramowanie tworzy wirtualne modele 3D. Mieliśmy trzy tematy do realizacji: "pokój nastolatka" oraz "dom moich marzeń".

Więcej...

Dzień dyni i szalonego ubioru

Dzień dyni i szalonego ubioru

     29 października w naszej szkole było wesoło i kolorowo, a to za propozycją Samorządu Szkolnego. J Uczniowie klas  I-III  świętowali DZIEŃ DYNI.

Więcej...

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MI…

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII”

"Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali” Janusz Korczak      28.10. 2021r. odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii”, którą przygotowały panie: Magdalena...

Więcej...

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

     Dnia 28.29.10.2021 na lekcjach języka angielskiego poznawaliśmy kulturę anglojęzycznych krajów, tym razem był to Halloween. Nauczyliśmy się słówek związanych z tym Świętem poprzez zabawę i projekty twórcze co...

Więcej...

Medyczne lekcje języka niemieckiego

Medyczne lekcje języka niemieckiego

     Na ostatnich lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas 8a, 8b i 8c poznali słownictwo związane z wizytą u lekarza. Przećwiczyli je odgrywając scenki w gabinecie lekarskim. Uczniowie świetnie wcielili...

Więcej...

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w …

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w klasie VIIa

     Podczas lekcji języka polskiego klasa VII a wspólnie  czytała  lekturę pod tytułem “Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Atmosferę tajemniczości , oprócz panującego w sali mroku i słoty za...

Więcej...

Nocne szkolenie orientacji w terenie

Nocne szkolenie orientacji w terenie

     W dniach 15-16 października, głównie w nocy... uczniowie naszej szkoły odbyli szkolenie orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu. Niestety z powodu chorób w szkoleniu wzięły udział...

Więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

     „Drodzy nauczyciele! Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej i jej Oskarów przyznać i wręczyć najlepszym nauczycielom swoje odznaczenia.”      Tak rozpoczęliśmy uroczystość z...

Więcej...

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić w Toruniu, więc wyruszyliśmy już około 6.30. Nasze toruńskie przygody rozpoczęliśmy od Rejsu statkiem po Wiśle i podziwianiu pięknych widoków miasta.

     Kolejny punkt wycieczki był nie lada wyzwaniem, gdyż Krzywa Wieża do dziś jest miejscem, w którym chętni sprawdzają swoją niewinność. Należy stanąć plecami przy murze, wyciągnąć ręce do przodu i spróbować pozostać tak przez chwilę. Okazało się, że liczba osób o „czystym sumieniu” w naszej grupie jest zaskakująco niewielka J Odwiedzając Toruń nie mogło zabraknąć wizyty przy Fontannie z żabkami, Osiołku, piesku Filusiu czy pomniku Mikołaja Kopernika a dla lubiących słodycze zakupów w sklepie z toruńskimi piernikami. Grzechem byłoby nie odwiedzić wspaniałego toruńskiego Planetarium. Seans „Makrokosmos” zachwycił nas efektami i ciekawie opowiedzianą historią wszechświata, a oglądanie rozgwieżdżonego nieba w wygodnych fotelach wprowadziło nas w błogi nastrój.

     Kolejnym etapem naszej podróży była wizyta w miejscu Bunkier 51 i wymarzony przez uczniów paintball laserowy. Bunkier 51 to ponad 550 m² labiryntów w klimacie militarnym. Zestaw, który otrzymuje każdy zawodnik to replika pistoletu maszynowego MP7 sprzężonego z czujnikami trafienia umieszczonymi na głowie (opaska). Zaletą systemu jest to, iż jest bezbolesny, nie brudzi ubrań, nie potrzeba specjalnego ubioru i masek. Podzieleni na drużyny nasi uczniowie mogli się poczuć jak na prawdziwym poligonie. Czy im się podobało? Prośby o pozostanie w Bunkrze 51 przez kolejną godzinę mówiły same za siebie.

     Ostatnim punktem naszej wizyty w Toruniu był Niewidzialny Dom – jedno z najbardziej niezwykłych miejsc , w jakim byliśmy. Niewidzialny Dom jest jedną z 5 atrakcji turystycznych na świecie (o których wiemy), która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Jest jednym z 5 najważniejszych miejsc do zobaczenia w Toruniu.

     Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem i zwiedzaniem zakątków Starego Miasta. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy Pani Anecie, Pani Basi i Pani Marioli za świetną opiekę nad nami!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour