• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Projektowanie przestrzenne w 3D

Projektowanie przestrzenne w 3D

     Korzystamy z darmowych aplikacji i projektujemy w 3D. Na początku zaprojektowaliśmy "pokój nastolatka" potem zbudowaliśmy "dom moich marzeń" aby na końcu stworzyć "projekt własny".

Więcej...

Uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w…

Uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

     W dniu 7 lutego 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Pani Dyrektor Mariola Ałtyn zaprosiła na scenę i nagrodziła upominkami...

Więcej...

Biedronki - kalejdoskop

Biedronki - kalejdoskop

     Nasza grupa jest bardzo energiczna i żywiołowa. W czasie zajęć dzieci są raczej skupione. Wychowankowie starają się wspierać siebie nawzajem i sobie pomagać. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach...

Więcej...

Pokaz karate

Pokaz karate

     Dnia 29.01.19 w naszej szkole odbył się pokaz karate. Uczniowie z Starogardzkiego Klubu Karate Tradycyjnego wraz z trenerką p. Sandrą Domachowską, zaprezentowali nam swoje umiejętności i zachęcili do...

Więcej...

II miejsce dla Barbary Warembier w Wojew…

II miejsce dla Barbary Warembier w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”

     29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 82 im. prof. S. Czochralskiego w Gdańsku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”. Naszą szkołę reprezentowały...

Więcej...

II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     Dnia 11 stycznia w naszej szkole odbył się po raz drugi Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku zaprezentowano 18 utworów. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:  ...

Więcej...

Nauka przez budowanie - warsztaty Lego Education

     Współpraca, komunikacja, kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – tego wszystkiego dzieci mogły się nauczyć podczas warsztatów Lego Education. Takie warsztaty w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem” odbyły się w naszej szkole dnia 15 marca 2017r.

     Aż miło było popatrzeć na uśmiechnięte buzie uczniów klas młodszych, które z zapałem wykonywały polecenia i budowały dzieła z klocków Lego. Z dumą je potem prezentowały. Najwięcej emocji wzbudziło konstruowanie robota Lerniego. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym świetnie.

     Lego Education to warsztaty, które uczą zdobywać wiedzę w praktyce. Od dzieci wymagają eksperymentowania i rozwiązywania problemów. Okazuje się, że klocki Lego są znakomitym narzędziem do rozwijania niezbędnych w XXI wieku umiejętności. Już od pierwszych warsztatów uczniowie są zmotywowani do wspólnej pracy, komunikacji, kreatywności i krytycznego oraz logicznego myślenia.

     Warsztaty były zachętą do wykorzystania klocków Lego na różnych zajęciach.

     Klasy szóste mogły wykazać się kreatywnością na języku polskim, tworząc wizję przedziwnego ogrodu na podstawie analizy i interpretacji dzieła L. Staffa „Ogród przedziwny”. Była to niesamowita okazja do powtórzenia pojęć z poetyki oraz dokonania symbolicznego przekładu poznanego utworu.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour