• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Nauka przez budowanie - warsztaty Lego Education

     Współpraca, komunikacja, kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – tego wszystkiego dzieci mogły się nauczyć podczas warsztatów Lego Education. Takie warsztaty w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem” odbyły się w naszej szkole dnia 15 marca 2017r.

     Aż miło było popatrzeć na uśmiechnięte buzie uczniów klas młodszych, które z zapałem wykonywały polecenia i budowały dzieła z klocków Lego. Z dumą je potem prezentowały. Najwięcej emocji wzbudziło konstruowanie robota Lerniego. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym świetnie.

     Lego Education to warsztaty, które uczą zdobywać wiedzę w praktyce. Od dzieci wymagają eksperymentowania i rozwiązywania problemów. Okazuje się, że klocki Lego są znakomitym narzędziem do rozwijania niezbędnych w XXI wieku umiejętności. Już od pierwszych warsztatów uczniowie są zmotywowani do wspólnej pracy, komunikacji, kreatywności i krytycznego oraz logicznego myślenia.

     Warsztaty były zachętą do wykorzystania klocków Lego na różnych zajęciach.

     Klasy szóste mogły wykazać się kreatywnością na języku polskim, tworząc wizję przedziwnego ogrodu na podstawie analizy i interpretacji dzieła L. Staffa „Ogród przedziwny”. Była to niesamowita okazja do powtórzenia pojęć z poetyki oraz dokonania symbolicznego przekładu poznanego utworu.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour