• 5
  • 4
  • 2
  • 3
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 8
     
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Konkurs plastyczny dla świetlic szkolnyc…

Konkurs plastyczny dla świetlic szkolnych

Nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym dla świetlic szkolnych pt. "LAP BOOK- zwierzęta wodne, czyli niesamowity świat rzek, jezior, mórz i oceanów".

Więcej...

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy  Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku w naszej szkole  zorganizowaliśmy  obchody Światowego  Dnia Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem „Życzliwość ma moc”.

Więcej...

Dyktando Kociewskie

Dyktando Kociewskie

17 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym  Dyktando Kociewskie pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr6.

Więcej...

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Odebranie niepodległości, przejęcie ziem polskich przez zaborców, odrodzenie Polski, taniec z flagą - tak uczniowie zaprezentowali te ważne wydarzenia z historii Polski, które wszyscy oglądali z zaciekawieniem i wzruszeniem.

Więcej...

Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patrio…

Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. 20 uczniów z klas 2-8 zaprezentowało przed komisją utwory o charakterze patriotycznym.

Więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Pasowanie uczniów klas pierwszych

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 

Więcej...

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 19 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji mogliśmy obejrzeć przedstawienie, którego głównym celem było zachęcenie do nauki języków obcych.

Więcej...

Dzień dysleksji

Dzień dysleksji

     11 października nasza szkoła uczestniczyła w grze terenowej „Nie daj się dysleksji”.  Drużyny zebrały się przed Ratuszem Staromiejskim na Rynku i po otrzymaniu koperty z instrukcjami wraz z...

Więcej...

Wycieczka do osady słowiańskiej w Sławut…

Wycieczka do osady słowiańskiej w Sławutowie

Dnia 6 października 2022 roku uczniowie z klas 7a, 7b, 6b, 5b, 4a wzięli udział w wycieczce do osady słowiańskiej w Sławutowie, gdzie odbyli prawdziwą podróż do przeszłości.

Więcej...

Uroczysta przysięga wojskowa na starogar…

Uroczysta przysięga wojskowa na starogardzkim Rynku

 30 września 2022 roku uczniowie klasy 7 a i 8 b uczestniczyli w uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy. Na Rynku w Starogardzie Gdańskim o godz. 10:00 odbyła się uroczysta przysięga wojskowa.

Więcej...

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

     Dnia 17 marca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières".

Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.  

Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.

W naszej szkole udział w konkursie brali uczniowie kl.III i IV w kategorii MALUCH oraz uczniowie kl.VII i VIII w kategorii KADET.

Oto wyniki:

 

Wyniki dla kategorii: Maluch klasa 3 szkoły podstawowej

maksymalnie można uzyskać 120 punktów

laureat ≥ 117,00 pkt • bardzo dobry ≥ 105,00 pkt • wyróżniony ≥ 74,00 pkt

 

MALLON ALAN 42,50

SZYMANSKA JULIA 39,00

JASZCZERSKI FILIP 23,75

 

Wyniki dla kategorii: Maluch klasa 4 szkoły podstawowej

maksymalnie można uzyskać 120 punktów

laureat ≥ 118,00 pkt • bardzo dobry ≥ 110,00 pkt • wyróżniony ≥ 86,50 pkt

 

PALKOWSKI KRZYSZTOF 63,75

SZUMALA FILIP 57,50

RYS DOMINIKA 52,50

MURAWSKI KUBA 45,00

HENNIG ROKSANA 36,25

MALGORZATA MAKOWSKA 34,50

PAWLOWICZ JULIA 26,25

 

Wyniki dla kategorii: Kadet klasa 7 szkoły podstawowej

maksymalnie można uzyskać 150 punktów

laureat ≥ 139,00 pkt • bardzo dobry ≥ 114,50 pkt • wyróżniony ≥ 74,00 pkt

 

PRABUCKI JAKUB 58,75

JASZCZERSKA AGATA 52,50

HENNIG IGOR 37,50

WASIELEWSKI DANIEL 21,25

 

Wyniki dla kategorii: Kadet klasa 8 szkoły podstawowej

maksymalnie można uzyskać 150 punktów

laureat ≥ 146,00 pkt • bardzo dobry ≥ 126,25 pkt • wyróżniony ≥ 93,50 pkt

 

EICH WIKTORIA 68,75

LIEBRECHT AURELIA 36,25

 

Wszystkie osoby otrzymały upominek- zabawkę logiczną Kangurek.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour