• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

Lekcja na temat przyrody doliny Wierzycy

     27 marca odbyła się w naszej szkole lekcja na temat „Zachowania wartości przyrodniczych i krajobrazowych korytarza ekologicznego doliny Wierzycy przez ochronę bioróżnorodności oraz ukierunkowanie wykorzystania tego obszaru” prowadzona przez...

Więcej...

"Żywa lekcja przyrody" - gady …

"Żywa lekcja przyrody" - gady w szkole

     25 marca br. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole „żywą lekcję przyrody”.  Tego dnia przybyli do nas goście z prywatną lekcją dotyczącą gadów.

Więcej...

Powiatowe Targi Edukacyjne

Powiatowe Targi Edukacyjne

     Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klasy 8A i 8B brali udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbywały się na hali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mogli oni zapoznać się tam...

Więcej...

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żyw…

Warsztaty nt. "Jak nie marnować żywności"

     W marcu uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach nt. Jak nie marnować żywności, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu Zwolnieni z...

Więcej...

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień Kobiet w Dwójce

     12 marca po raz kolejny odbył się teleturniej "Kocham Cię Dwójko". Tym razem z okazji Dnia Kobiet, który świętowaliśmy 8 marca. Zadania, łamigłówki i zagadki sprawiły, że po raz...

Więcej...

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym…

Ósme klasy na "Maratonie Zawodowym" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

      Dnia 8 marca klasa 8A i 8B wraz z opiekunami wybrały się na "Maraton Zawodowy " do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Na miejscu uczniowie mogli zapoznać...

Więcej...

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

RADOŚĆ UCZENIA! Wycieczka do „Stacji Dobrego Czasu” w Tczewie

     22 kwietnia 2017r. klasy szóste udały się na wycieczkę do „Stacji Dobrego Czasu” w Tczewie w ramach unijnego projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem”. Już w autokarze zrobiło się ciekawie i interesująco. Organizator wycieczki, Pan Jacek Wójcik (Biuro Podróży Time Tour) zaproponował wspólne quizowanie i zdobywanie czeków pieniężnych, które będzie można później wykorzystać w czasie licytacji gadżetów upominkowych.

     Czas wypełniony zagadkami i zabawą minął bardzo szybko. Po wejściu do budynku podzielono uczniów na dwie drużyny. Pierwsza uczestniczyła w zajęciach Lego StoryStarter. Uczniowie tworzyli własne opowiadanie, ilustrowali je konstrukcjami z klocków, fotografowali powstałe sceny oraz tworzyli historie w programie Story Visualizer. Z kolei druga klasa brała udział w warsztatach „Poznaj zawód chemika”- uczniowie pod okiem fachowców mieszali, odmierzali, budowali i wybuchali… ze śmiechu! Trzecim warsztatem, w którym brali udział wychowankowie naprzemiennie to „Eksperymentuj i ucz się” -to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata, to intrygująca zabawa z robotami DASH. Uczestnicy uczyli się programowania, a także sterowania robotami przy pomocy aplikacji anglojęzycznych na tablecie.. Dla wychowanków było to najciekawsze spotkanie.

     Pobyt w centrum zabawy i nauki zakończył się licytacją , na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Zebrane w czasie wszystkich warsztatów czeki można było wymienić na konkretne nagrody. Uczniowie z zadowoleniem i uśmiechami na twarzach opuszczali obiekt. Samodzielne wykonywanie doświadczeń, programowanie, tworzenie to doskonała zabawa i niezwykle pouczająca przygoda...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour