• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Projektowanie przestrzenne w 3D

Projektowanie przestrzenne w 3D

     Korzystamy z darmowych aplikacji i projektujemy w 3D. Na początku zaprojektowaliśmy "pokój nastolatka" potem zbudowaliśmy "dom moich marzeń" aby na końcu stworzyć "projekt własny".

Więcej...

Uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w…

Uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

     W dniu 7 lutego 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Pani Dyrektor Mariola Ałtyn zaprosiła na scenę i nagrodziła upominkami...

Więcej...

Biedronki - kalejdoskop

Biedronki - kalejdoskop

     Nasza grupa jest bardzo energiczna i żywiołowa. W czasie zajęć dzieci są raczej skupione. Wychowankowie starają się wspierać siebie nawzajem i sobie pomagać. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach...

Więcej...

Pokaz karate

Pokaz karate

     Dnia 29.01.19 w naszej szkole odbył się pokaz karate. Uczniowie z Starogardzkiego Klubu Karate Tradycyjnego wraz z trenerką p. Sandrą Domachowską, zaprezentowali nam swoje umiejętności i zachęcili do...

Więcej...

II miejsce dla Barbary Warembier w Wojew…

II miejsce dla Barbary Warembier w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”

     29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 82 im. prof. S. Czochralskiego w Gdańsku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”. Naszą szkołę reprezentowały...

Więcej...

II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     Dnia 11 stycznia w naszej szkole odbył się po raz drugi Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku zaprezentowano 18 utworów. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:  ...

Więcej...

RADOŚĆ UCZENIA! Wycieczka do „Stacji Dobrego Czasu” w Tczewie

     22 kwietnia 2017r. klasy szóste udały się na wycieczkę do „Stacji Dobrego Czasu” w Tczewie w ramach unijnego projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem”. Już w autokarze zrobiło się ciekawie i interesująco. Organizator wycieczki, Pan Jacek Wójcik (Biuro Podróży Time Tour) zaproponował wspólne quizowanie i zdobywanie czeków pieniężnych, które będzie można później wykorzystać w czasie licytacji gadżetów upominkowych.

     Czas wypełniony zagadkami i zabawą minął bardzo szybko. Po wejściu do budynku podzielono uczniów na dwie drużyny. Pierwsza uczestniczyła w zajęciach Lego StoryStarter. Uczniowie tworzyli własne opowiadanie, ilustrowali je konstrukcjami z klocków, fotografowali powstałe sceny oraz tworzyli historie w programie Story Visualizer. Z kolei druga klasa brała udział w warsztatach „Poznaj zawód chemika”- uczniowie pod okiem fachowców mieszali, odmierzali, budowali i wybuchali… ze śmiechu! Trzecim warsztatem, w którym brali udział wychowankowie naprzemiennie to „Eksperymentuj i ucz się” -to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata, to intrygująca zabawa z robotami DASH. Uczestnicy uczyli się programowania, a także sterowania robotami przy pomocy aplikacji anglojęzycznych na tablecie.. Dla wychowanków było to najciekawsze spotkanie.

     Pobyt w centrum zabawy i nauki zakończył się licytacją , na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Zebrane w czasie wszystkich warsztatów czeki można było wymienić na konkretne nagrody. Uczniowie z zadowoleniem i uśmiechami na twarzach opuszczali obiekt. Samodzielne wykonywanie doświadczeń, programowanie, tworzenie to doskonała zabawa i niezwykle pouczająca przygoda...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour