• 5
  • 4
  • 2
  • 3
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 8
     
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Starogardzie Gdańskim uczestniczyliśmy w uroczystościach z okazji 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

Więcej...

Akcja "DZIECI DZIECIOM"

Akcja "DZIECI DZIECIOM"

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie organizowanej przez nas zbiórki charytatywnej "DZIECI DZIECIOM". Mnóstwo słodyczy i ponad 200 par skarpetek już dotarło do podopiecznych, którzy przesyłają z wdzięcznością swój uśmiech.

Więcej...

Dzień Mózgu

GŁÓWKA PRACUJE. Tydzień zmagań i zabawy z okazji Światowego Dnia Mózgu. Zobacz więcej: https://youtu.be/OcPHdcZNihc

Więcej...

Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisank…

Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

27 marca Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim ogłosiło XX Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Z ogłoszenia wyników wracamy z wyróżnieniem przyznanym uczennicy klasy 2B Emilii Górnej! Gratulujemy!

Więcej...

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-…

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III

22 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale, pięknie recytując wybrane przez siebie utwory o tematyce wiosennej.

Więcej...

Góra grosza

Góra grosza

W lutym zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy „Góra Grosza” na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zbierali wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom z domów dziecka.

Więcej...

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

W sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim przy ul. Traugutta odbył się finał XV edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piękne, ale...

Więcej...

Tydzień uważności

Tydzień uważności

Pierwszy w naszej szkole Tydzień Uważności już za nami! To był dobry czas, w którym mogliśmy skupić się na relacjach i obserwacji samych siebie. Poznaliśmy znaczenie prawidłowego oddechu oraz nauczyliśmy...

Więcej...

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Równolegle z Tygodniem Uważności, w dniach 18-22 marca w naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej...

InO manewry szkoleniowe

     Imprezy na Orientację są dyscypliną orientacji sportowej lub turystyki kwalifikowanej. Są też formą aktywnego wypoczynku, realizacji turystycznych i sportowych ambicji, stanowią atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Uczą i rozwijają one zdolności orientacji w terenie, umiejętności czytania mapy i posługiwania się kompasem, określania w różny sposób swego położenia na mapie i w terenie itp.

     Uczestnicy zawodów rozwijają cechy charakteru przydatne w życiu społecznym. Indywidualny lub w niewielkim patrolu marsz po często nieznanym terenie kształtuje samodzielność, odwagę i rozwagę, spostrzegawczość, kreatywność, spryt, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, podejmowania szybkich i trafnych decyzji na podstawie ograniczonej liczby danych, wyboru właściwej taktyki działania, współpracy z partnerem oraz radzenia sobie ze stresem. Start w zawodach, kontakt z innymi zawodnikami kształtują postawę fair – staranie o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz niepisanych zasad sportowej rywalizacji.

     Imprezy na Orientację są różne, najbardziej popularne to Marsze na Orientację (MnO) i Biegi na Orientację
(BnO). W Biegach na Orientację liczy się głównie czas pokonania trasy. Punkty do odnalezienia są stosunkowo łatwe. W marszach priorytetowa jest dokładność orientowania się w terenie, choć trasę należy przebyć w określonym czasie, który jest tak wyliczony, by można było ją pokonać w tempie marszowym, bez biegania. Bieg na orientację zazwyczaj rozgrywany jest w lesie, czasami w parku lub na osiedlu. To świetna okazja by młodzież obcowała z naturą, poznając jej różne aspekty i ucząc się doceniać jej piękno. Dodatkowo orientaliści od początku uczą się, że nie ma złej pogody do biegania. Upał, czy mróz, deszcz, śnieg, grad – bez znaczenia. Różnorodne warunki pogodowe sprawiają, że dzieci i młodzież uczą się do nich dostosowywać. Bieg na orientację wywodzi się z krajów skandynawskich. Na początku (koniec XIX wieku) był praktykowany tylko w wojsku, jako sprawdzian umiejętności orientacji i poruszania się w obcym terenie. Uczniowie naszej szkoły jako jedyni ze szkół podstawowych w mieście regularnie kształtują swoje umiejętności w terenie i uczestniczą w tej dyscyplinie sportowej i turystycznej zarazem.

     Koło turystyczne tym razem odbywało manewry szkoleniowe w Siwiałce w dniach 17-18 listopada w warunkach nocnych i dziennych. Uczniowie wykazali się niezwykłą umiejętnością współpracy, odwagi i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dla zainteresowanych polecamy artykuły: https://treningbiegacza.pl/biegaj-i-mysl-biegi-na-orientacje-bno-cos-wiecej-n iz-samo-bieganie
http://madrzy-rodzice.pl/2015/06/bieg-na-orientacje/
http://www.magazynbieganie.pl/bieg-na-orientacje-szybka-lamiglowka/

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour